Bitcoin 1 Numara Kalmayı Başarabilecek Mi? İşte BTC İçin 2021 Tehditleri

Bitcoin, dünyadaki en büyük kripto para birimidir ve aynı zamanda en popüler olanı olarak öne çıkar. Peki bunun altında yatan neden nedir?

Piyasada ne kadar çok Bitcoin varsa veya bir Bitcoin ne kadar değerli olursa, piyasa değeri de o kadar yükselir. Bu, Bitcoin’in tepedeki konumunu daha da sağlamlaştırır.

Kripto para birimlerinin oluşumundan bu yana, bir dizi kripto para birimi ilk 10 pozisyonu işgal etti ve bir dizi de unutulup gitti. Çok azı, ilk 5’te kalmayı başardı ve bunlardan en çok dikkat çekeni Bitcoin’dir.

Bitcoin 1. Sırayı Tutabilecek Mi?

Şimdiye kadar, Ethereum’un işgal ettiği ikinci sıra için yarışan birçok kripto para birimi göze çarptı. Geçmişte XRP, ETH, LTC vb. tarafından işgal edilmişti.

Peki, başka koinler Bitcoin’i geçebilecek mi? Örnek olarak, Yearn Finance’ın YFI token’ini düşünün. Token, birkaç ay içinde katlanarak değersizlikten Bitcoin’in 20.000 dolar’lık ATH’sini geçmeye doğru yükseldi. Bu artış, verim çiftçiliği yutturmacasından kaynaklanıyordu ve gelecekte on kat büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyordu. Bununla birlikte, YFI’nin üstel artışına rağmen, sabit sınırı yalnızca 30.000 YFI tokenidir. Bu nedenle, YFI’nin Bitcoin’i tahttan indirmeyi düşünmesi için hala büyük bir boşluk var.

Bitcoin ilk hamle avantajına ve kullanıı tabanından gelen psikolojik desteği barındırıyor, bu nedenle daha iyi temellere sahip yeni bir koinin Bitcoin’i tahttan indirmesi pek olası gözükmüyor.

Kaynak: ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.