Ocak 1, 2020

Birleşmiş Milletler, Blockchain Teknolojisi Çözümlerini Arttırıyor!

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antónia Guterres, blockchain teknolojisinin örgüt tarafından benimsenmesi gerektiğini vurguluyor. Forbes’ın yaptığı habere göre, Genel Sekreter blockchain teknolojisinin, örgüt için anahtar rol oynayacağını söylüyor.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, konuyla alakalı daha önce de konuşmalar yapmıştı ve blockchain teknolojisinin dünya üzerindeki bir çok sorunu azaltmada etkin bir rol oynayacağını vurgulamıştı. Konuyla alakalı tekrar konuşan Genel Sekreter, şu ifadeleri kullandı:

Birleşmiş Milletler’in dijital çağdaki görevimizi daha iyi yerine getirebilmesi için Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasını hızlandırmaya yardımcı olabilecek blockchain gibi teknolojileri benimsememiz gerekiyor.

Gutteres konuyla alakalı somut adımlar da attı ve bu adımların sonucunda örgüt sahada blockchain teknolojisinden yararlandı. Birleşmiş Milletler, Honk Kong’da yaşıyan göçmen işçilerin sömürülmesini önlemek için bir finansal hizmetler şirketi ile ortaklaşa çalışıyor. Bu ayın başında başlayan süreçte blockchain teknolojisi kullanılıyor. Bunun yanı sıra örgüt, Afganistan’da kentsel kalkınmanın sürdürülebilir olması için bazı blockchain çözümleri üzerinde çalışıyor.

Blockchain teknolojisi bir çok şirket tarafından gözde olmanın yanısıra, kâr amacı gütmeyen uluslararası örgütlerinde radarına girmiş durumda.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?