Aralık 24, 2020

Birleşik Krallık’taki 16 Bin ATM’de Bitcoin Satılabilecek! ATM’lerde Bitcoin Devri


Kripto para şirketi BitcoinPoint, ATM operatörü Cashzone ile bir anlaşma yaptı ve Bitcoin sahiplerinin 16.000 ATM’den para çekmesini sağladı.

ATM’lerden Bitcoin Satma Devri

Bitcoinpoint ve Cashzone arasındaki ortaklık, Bitcoin sahiplerinin Birleşik krallıkta bulunan Cashzone ATM’lerinde kripto para birimlerini nakde çevirmesini sağlayacak.

Bitcoinpoint CEO’su Benoit Marzouk, bu hareketin ana tüketiciler arasında Bitcoin’e erişimi artıracağını belirtti. Marzouk, hazırlanan bir yayında şöyle konuştu:

“Bir kripto borsasına kaydolmak, teknoloji meraklısı olmayanlar için biraz karmaşık bir süreç olabileceği için, Bitcoin ATM’lerinin kıtlığı Bitcoin erişilebilirliğini sorunlu hale getirdi.”

Cashzone ATM’lerinin Bitcoin bölümünü kullanmak için, kullanıcıların Bitcoinpoint web sitesine kaydolmaları, çekmek istedikleri tutarı girmeleri, bir QR kodu taraması ve SMS ile alacakları bir PIN kodu gereklidir. PIN kodu daha sonra bir Cashzone ATM’sine girilebilir ve işlem için kart veya banka üyeliği gerekmez.

Bitcoin ATM’lerinin Artışı

Özel Bitcoin ATM’leri de dünya çapında büyüme görüyor. Bu yılın Eylül ayında, toplam Bitcoin ATM’leri veya BATM’lerin sayısı 10 bin’e ulaştı ve dünya çapındaki kurulumlar bir önceki yıla göre %167 arttı.

Aynı zamanda, CoinATMRadar gibi web siteleri artık kullanıcıların kendilerine yakın bir Bitcoin ATM’si bulmalarına izin veriyor.

Kaynak: decrypt.co

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?