Birçok Kez Bildi: Analist Altcoin Tahminini Paylaştı!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:04

Bitcoin‘in 2018 yılında yaşadığı ayı piyasasının sonunu başarılı bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti, Ethereum‘daki mevcut düşüş eğiliminin ne zaman bitebileceğine ilişkin tahminlerini paylaştı. İşte stratejistin tahminleri.

Smart Contracter takma adıyla tanınan stratejist, 210.000’den fazla takipçili Twitter hesabında Ethereum’un bir yükseliş eğilimine geçmeden önceki son aşamalardan birisinde olabileceğine ilişkin bir tahmin paylaştı.

Smart Contracter, Ethereum’un 2.000 doların üzerindeki hedefine doğru yükselmeden önce gelecek aya kadar yaklaşık 1.200 dolara düşmesini bekliyor.

“Temmuz ayındaki yükselişi düzelttikten sonra artık bu düşüş eğiliminin son aşamasına gelmiş olacağız diye düşünüyorum. Ağustos ayının zirvesinden bu yana adım adım işliyor, uzun vadeli alımlar yapmadan öncede %10 veya daha fazla düşüş görebiliriz.”

Smart Contracter Ethereum

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Smart Contracter, sektörde, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan teknik bir analist yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin en sıkı takipçilerinden birisi olarak da tanınıyor.

Analistin grafiğine göre, Ethereum, yeni bir yükseliş için zemin hazırlayacağına inandığı bir C dalgasının ortasında yer alıyor.

Ethereum, geçtiğimiz ay 1.600 dolar civarında işlem görürken Smart Contracter, bir sonraki ralli için yerel bir dip oluşturmadan önce ETH’nin bu ay 1.800 dolar (B dalgası) civarında daha düşük bir yüksek baskı yapacağı tahminini paylaşmıştı.

Şimdiye kadar, Ethereum analistin senaryosunu takip ediyor gibi görünüyor.

“Görünüşe göre daha büyük ABC, ETH’de beş dalga yükselişini düzeltiyor. Bu, şimdilik bir A dalgası gibi görünüyor ve yakında daha düşük bir seviyeye ulaşacak bir sıçrama bekleniyor.

Bence, oraya vardığımızda yapının doğru görünmesi şartıyla, 1300 dolar hala alım için bakılacak bir seviye.”

Ethereum grafik

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?