Bir Yılın Zirvesi: Balinalar Bu Altcoin’i Dipten Topluyor!

XRP balinaları (100 bin ila 10 milyon arasında XRP tutan adresler), son beş hafta içinde bu adreslerde tutulan XRP arzının oranı %16.7’den %18.27’ye yükseldiğinden, son zamanlarda bir birikim trendinde. Bu birikim dalgası, altcoin fiyatının 0.50 dolarlık yüksek seviyeden düşmesinin ardından başladı ve bu da dipten satın alma çılgınlığının arttığını gösteriyor.

Kripto davranış analitiği platformu Santiment’ten alınan verilere göre, bu balina adreslerinin elinde tuttuğu %18.27’lik mevcut XRP arz oranı, bir yıldan uzun süredir görülen en yüksek oran. Santiment kısa bir süre önce, XRP de dahil olmak üzere birçok varlığın balinaları arasında artan birikim modeline dikkat çekti.

Bununla birlikte, Kasım ayı başlarında FTX çöküşünün tetiklediği 0.50 dolar bölgesinden düşüşün ardından altcoin, bir birikim dalgasına tanık oldu. Balinalar, varlığı aşırı satım bölgesinde toplamaya çalışırken büyük miktarlarda XRP topladı. Bu sayede, söz konusu adresler tarafından tutulan XRP arz oranı %16.7’den %18.27’ye keskin bir şekilde yükseldi. Yani sadece beş haftada %9.4’lük bir artış yaşandı.

Bunların yanında Santiment raporu, birikimde fark edilen keskin artış göz önüne alındığında, XRP için başka bir fiyat yükselişinin şaşırtıcı olmayacağına dikkat çekti.

XRP Fiyatı

Öte yandan XRP, zaman dilimi içindeki düşüşüne rağmen son yedi gün içinde altcoin’lerin çoğundan daha iyi performans gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, son 24 saatte %2.34’lük hafif bir kazançla XRP, geçtiğimiz gün ilk 15 varlık arasında en çok kazanan oldu. Bununla birlikte, şu anda 0.38 dolar seviyesinde işlem gördüğü için 0.40 dolarlık fiyat noktasını geri alma hedefi gerçekleşmedi. XRP’nin 0.40 doları yeniden ele geçirme yolculuğu, büyük ölçüde Ripple ile ABD SEC arasındaki yasal savaştaki gelişmelere bağlı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.