Aralık 8, 2019

Bir Seneyi Aşkın Zaman, Bitcoin’in Yüzde 64’ü Cüzdanlarda Bekliyor

Bitcoin analisti Rhythm’ın çıkartığı istatistiklere göre, dolaşımdaki Bitcoin’in yüzde 64’ü, bir yıldan fazla bir zamandır, aynı cüzdanlarda duruyor ve herhangi bir cüzdana aktarılmamış.

Bunun sebebi Bitcoin’in yaptığı sert dalgalanmalardan kaynaklanıyor

Bugüne kadar 18,08 milyon Bitcoin madenciler tarafından çıkarıldı. Bu Bitcoin’in 11,58 milyonu bir seneden fazladır cüzdanlarda öylece bekliyor.

Bildiğiniz gibi, Bitcoin 3.100 Dolar seviyelerinden 13.800 Dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu Boğa koşusu (yükseliş trendi) çok uzun sürmedi ve sert bir inişle Bitcoin değerini hızla yitirdi. 24 Kasım’da Bitcoin 6,500 seviyesine kadar düştü ve yayın saatimizde, 7,459 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Yatırımcılar ise kısa dönemdeki bu ani iniş çıkışlara ve beraberinde getirdiği yüksek riske karşı korunmak istiyor. Bitcoin’in bu hareketleri, yatırımcıları paralarını biriktirmeye zorluyor.

Yatırım için elverişli

Aslında Bitcoin’in bu tavrı, onun harcanmaktan çok yatırım yapmaya uygun olduğunun bir göstergesi. Geleneksel para birimlerinin arzı kontrol edilebildiği için, bu onları para harcamaya elverişli hale getiriyor. Dolayısıyla, uzun dönemde değer kaybedecek olan bir para birimini kimse yatırım için elinde tutmaz.

Örnek vermek gerekirse, Çin’in elindeki Dolar rezervinin Amerika’nın elindeki rezervlerden daha fazla olduğu biliniyor. Bu, Çin’in Amerikan Dolar’ına yön verebileceği anlamına geliyor. Bitcoin gibi merkezi olmayan para birimlerinde ise, kimin elinde ne kadar para bulundurduğunun bilinememesi ve arzının sabit olması onları daha güvenilir kılıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?