Bir Saat İçinde 25.000’in Üzerinde Bitcoin Adresi Oluşturuldu!

Glassnode tarafından ortaya konan verilere göre, 18 Kasım 2020’de bir saat içinde yaklaşık 25.000 yeni Bitcoin cüzdan adresi kaydedildi. Bu veriler, cüzdanların borsalarda mı yoksa borsa dışında mı oluşturulduğunu göstermese de, Ocak 2018’den bu yana en yüksek sayıda yeni adres oluşturulduğu gözlemlendi. .

“Geçtiğimiz saatte Bitcoin ağında Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek sayıda yeni oluşturulan adres gözlemledik.”

Paylaşılan grafik ayrıca, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’a ulaştığı sırada ve kısa bir süre sonra bu kadar büyük bir hacmin yaratıldığını gösterdi. Bu veriler Bitcoin fiyatı yükseldikçe, insanların önde gelen kripto para birimine daha çok ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

Sunulan bu yeni verilere göre, 2017/2018 zirvelerinin tekrarı çok yakın olabilir. Bitcoin hızla yeni zirveler yapabilir. Ancak birçok analist ve yatırımcı, bu boğa rallisi ile bir öncekine göre işlerin farklı olduğunu düşünüyor. Öncelikle, Bitcoin terimi arama motorlarında hala nispeten düşük seviyelerde. Birçok analist, Bitcoin’in değerinin önemli itici güçlerinden birinin, Bitcoin hakkındaki soruların arama motorlarında tavan yaptığı zaman olduğuna inanıyor. Artışın yaşandığı zamanlar, yeni başlayanların kripto varlığı ve Bitcoin pastasından nasıl bir parça elde edileceği hakkında bilgi toplamaya çalıştığı zamanlardır.

Bir diğer önemli analist Plan B, 2020 boğasını farklı kılan şeyin ne olduğuna dikkat çekerek, bugün işlem gören çoğu Bitcoin’in doğrudan depolamaya gideceğini ve bir daha asla gün ışığı göremeyeceğini söylüyor. Ona göre, bugün Bitcoin alıcıları uzun vadeli vizyona sahip ve gücü elinde tutan profesyoneller.

“Bitcoin 18 bin dolar Seviyesinde. 2017 ile arasındaki büyük fark, bugün satılan çoğu BTC’nin bir daha asla gün ışığı görmemesi, derin soğuk hava depolarında kaybolması. Bugün alıcılar, uzun vadeli vizyona ve kalıcı güce sahip profesyoneller.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.