Eylül 12, 2021

Bir Kripto Para Borsası Daha XRP’yi Yeniden Listeliyor!


Son güncellenme : 12.09.2021 - 23:10

XRP ABD’de SEC’in incelemesi altında olmasına rağmen, Ripple Labs’ın Japonya’daki ana ortağı SBI Group tarafından benimsendi. Bu önemli ortaklık nedeniyle, XRP henüz ülkede dijital bir varlık olarak reddedilmedi.

XRP’yi yeniden listeleyen en son kripto para borsası TaoTao oldu. Raporlara göre borsa, bakım sonrası 22 Eylül 16:00’dan itibaren XRP için fiziksel işlemleri gerçekleştirmeye başlayacak. Borsa halihazırda Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH], Litecoin [LTC] ve Bitcoin Cash [BCH] hizmeti sunuyor.

XRP’nin bu yenden listelenmesi, TaoTao’nun SBI Holdings ile birleşmesini izledi. SBI’nin borsa ve türev kolu SBI Likidite Pazarı, TaoTao borsasının tüm hisselerini satın alarak onu şirketin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş haline getirdi. Bu yeni eklemeyle, SBI artık kendi SBI VC Trade’i de dahil olmak üzere iki lisanslı kripto para birimi ticaret platformuna sahip oldu.

SBI resmi açıklamasına göre, satın alma, şirketin kripto ile ilgili daha iyi hizmetler sunma misyonuna katkıda bulunacak.

“Gelecekte, kapsamlı bir finansal grup olarak SBI Group’un bilgisi ve ayrıca TaoTao’nun şimdiye kadar geliştirdiği kripto varlıklarının müşteri tabanı ve hizmet uzmanlığı gibi yönetim kaynaklarından maksimum düzeyde yararlanacağız…”

SBI ayrıca, bireysel yatırımcılara daha geniş portföylerini çeşitlendirmenin bir yolunu verebilecek ülkenin ilk kripto fonunun Kasım ayı sonuna kadar piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Görünüşe göre Japonya, çeşitli kripto varlıkları ve ürünleri ile piyasanın takdirini kazanan SBI Group ile kripto dostu bir ülke olmaya hazırlanıyor.

Kaynak : AMBCrypto

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?