Bir Kripto Para Borsası Daha Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürüyor!

Birçok ülke yada şirket tarafından kendi kripto parasını çıkarıyor’ başlıklı haberleri duymaya alıştık. Bir furya haline gelen bu girişime katılan en son isim ShapeShift kripto para borsası oldu.

İsviçre merkezli ShapeShift’in söz konusu kripto parasının ismi FOX ve FOX isimli kripto paradan toplamda 1 milyar adet üretilecek.

ShapeShift kurucusu ve CEO’su Erik Voorhees yeni girişimi 20 Kasım tarihinde Twitter hesabından duyurdu. Ardından ShapeShift tarafından paylaşılan bilgilere göre, yeni kullanıcılar borsaya kayıt olduktan sonra 100 FOX alabilecek. Ek olarak FOX, sıfır komisyonla alım satım imkanına sahip.

ShapeShift’de sıfır komisyonlu alım satım hizmetinden yararlanmak için kullanıcılar, Ethereum tabanlı ERC-20 FOX token’ini ellerinde tutmak zorunda. Borsa, FOX’un alım satımını zorunlu kılmıyor sadece kullanıcıların sıfır komisyon için ellerinde FOX tutmaları yeterli olacak.

Kendi kripto parasını piyasaya süren ilk borsa ShapeShift değil. En güvenilir borsalardan biri olan Binance’nin de bir kripto parası var. Kripto para borsaların oluşturduğu token’lerin sayısı giderek artıyor. Geçtiğimiz günlerde Bithumb borsası da benzer bir haber ile dikkat çekmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.