Kasım 22, 2019

Bir İş Adamı Bitcoin Kürşat’a 12 Milyon Dolar Kaptırdığı Ortaya Çıktı!

“Bitcoin Safiye” lakaplı Safiye Gökçen B.’nin Türkiye’nin pek çok ilinde Bitcoin alım satımından kâr vadiyle yüzlerce kişiyi dolandırmasının ardından Muğla’nın Marmaris ilçesinde de bu duruma benzer bir durum yaşandığı ortaya çıkmıştı. Bu kez dolandırıcılıkla anılan, “Bitcoin Kürşat”  yani Kürşat Ö.’ydü.

Habertürk’te yer alan Mustafa Şekeroğlu’nun haberinde, Kürşat Ö.’nün dolandırdığı kişiler arasında Ankaralı bir iş adamı bulunduğu belirtildi. İş adamı C.D., konu hakkındaki şikayetinde Ö.2ye 12 milyon dolar kaptırdığını iddia etti.

Ayrıca habere göre, Ö.’nün mağdur ettiği isimlerden biri de Erzurum’dan M.T.’ydi. Habertürk’e röportaj veren M.T., Ö.’nün güven sağlamada çok profesyonel olduğunu dile getirerek “Güvenip para yolladık. Çevremdeki kişilerin de Bitcoin alması için para göndermesini sağladım. Gönderdiğimiz para 700 bin TL kadardı. Bu rakamdan sonra Kürşat bize dönmedi.” ifadesini kullandı.

M.T., teşvik ettiği arkadaşlarının paralarını talep etmesi üzerine iş yerini, evini ve arabasını sattığını dile getirdi ve şu yorumda bulundu:

“Kürşat, birçok kişinin ailesini mahvetmiştir.”

Habere ek olarak Adana’da şikayette bulunan Serdar Etrük’ün Ö.’ye 121 bin dolar kaptırdığı belirtiliyor. Ertürk, Ö.’nün düzenli olarak para göndermesi üzerine yüklü miktarda para verdiklerini ve daha sonra kendisine ulaşamadıklarını belirtti.

Kaynak: Habertürk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.