Bir Başka 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı! Bu Sefer MassMutual’dan

Massachusetts hayat sigortası şirketi 100 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı ve NYDIG’de 5 milyon dolarlık hisse senediyle kurumsal Bitcoin oyununa giriş yapıyor.

İkisi de basın bülteninde açıklanan bu ikili oyun, MassMutual’ın kripto para biriminin fiyat dalgalanmalarından doğrudan etkilendiğini ortaya koyuyor. Buna hitaben, diğer büyük balıkların da bu yolu izlemesi olası gözüküyor diyebiliriz.

NYDIG Nedir?

NYDIG, 2.3 milyar dolarlık yönetim altında en hızlı yükselen kurumsal kripto mağazalarından biridir. NYDIG, MassMutual’a 100 milyon dolarlık satın alma sağladı.

MassMutual, Bitcoin’i neden makul bir yatırım olarak gördüğünü açıklamadı. Ancak, WSJ’ye giderek dijitalleşen bir dünyaya “ölçüsünde ama anlamlı” bir girişimde bulunduğunu söyledi.

MassMutual’ın bu yatırımı, genel yatırım hesabının 235 milyar dolarlık devasa para kovasında neredeyse hiçbir şey diyebiliriz.

Şirketler Kripto Para Birimlerine Isınabildi Mi?

Hayat sigortası şirketi, Bitcoin’in bu yıl finans ana akımına doğru hareketine destek veren en son kurumsal destekçidir. Salgın ortaya çıktığından bu yana, halka açık şirketler ve katlı fon yöneticileri kripto para birimini daha önce hiç görülmemiş şekilde benimsiyorlar.

Bu satın almayı kolaylaştıran firma olan NYDIG’deki ikili yatırımıyla MassMutual, kurumsal benimsemeyi sağlayan altyapıya önem verdiğini ortaya koyuyor. NYDIG firması da bu konuda geliştirmelerini hız kesmeden devam ettiriyor. Şirket, kripto hizmetleri sosyal yardım çabalarına liderlik etmesi amacıyla kripto bankacısı Patrick Sells’i işe aldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.