Kasım 28, 2022

Binlerce Kripto Varlık Borsalara Aktı: Satış Baskısı Korkuttu!

Ethereum (ETH) cephesinde satış baskısı artış kaydetmeye devam ediyor. Yakın zamanda gelen raporlara göre Binance’e yapıan transferler fiyat düşüşünü tetikledi.

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum şu an 1.169 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte ise %4’e yakın düşüş kaydetti. On-chain araştırmacı Lookonchain’e göre bir balina adresi Binance’E 85,67 milyon dolar değerinde 73.224 ETH transfer etti.

Ethereum fiyat grafiği

Yatırımcıların bu hareketi genellikle kripto varlıklarını satmak veya türev işlemlerinde marj olarak kullanmak istediklerinde görülmektedir. Borsalara yapılan bu yüksek giriş fiyattaki oynaklığı da arttırmaktadır.

Ethereum Varlıkları Borsalara Akıyor

Lookonchain, Ethereum yatırımcılarını yüksek satış baskısı konusunda uyardı. Lookonchain’e göre, Binance’e 73.000’den fazla ETH taşıyan adres, geçen hafta merkezi olmayan borsa Curve’ün stake edilmiş Ethereum (stETH)- ETH likidite havuzundan 84.131 ETH çeken adresti.

Likit stake protokolü Lido’nun staked-ether (stETH) tokeninin fiyatı, balinanın Curve havuzundan 84.000 ETH’nin üzerinde para çekmesinin ardından 0,97 ETH’ye düştü. Haber hazırlanırken stETH, Dune Analytics’e göre etere kıyasla 0,982’den işlem görüyordu.

Nansen’in verilerine göre, Jump Crypto fonu çeşitli merkezi borsalara 2.850’den fazla Ethereum yatırdı. Son 24 saat içinde neredeyse tamamını tasfiye ederek fiyatta keskin bir düşüşe neden oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinDesk & U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?