Ekim 19, 2022

Binlerce Bitcoin Transfer Edildi! Tesla Spekülasyonlarına Yol Açtı


Yaklaşık bir milyar dolar değerindeki Bitcoin (BTC), kripto borsası Coinbase’den aniden ayrıldı. Coinbase Pro’dan satın alınan Bitcoin, Tesla tarafından 2022’nin ikinci çeyreğinde satılan Bitcoin miktarına değer olarak çok benziyor. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz gün Coinbase Pro’dan yaklaşık 940 milyon dolar değerinde 48 bin adet Bitcoin taşındı. Hareketi ilk bildiren CryptoQuant analisti Maartun, bugün yaptığı bir paylaşımda Tesla’nın hareketin arkasındaki şirket olabileceği konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Maartun tarafından belirtildiği gibi, Tesla Temmuz ayında 2022’nin ikinci çeyreğinde 936 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını bildirmişti. Bu değer, dün Coinbase Pro’dan taşındığı bildirilen Bitcoin değerine çok benziyor. Durum ne olursa olsun, Tesla’nın bugün kazanç raporunu yayınladığında gerçeği öğreneceğiz.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Tesla’nın 2022 yılına ait üçüncü çeyrek finansal raporlarını bugün piyasa kapanışı sonrasında sunması bekleniyor. Özellikle, firmanın Temmuz ayında Bitcoin varlıklarının yaklaşık %75’ini sattığının açıklanmasının ardından Tesla yetkilisi Elon Musk, şirketin gelecekte daha fazla BTC satın alacağını iddia etti.

Kurumsal Bitcoin Alımı Mı?

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise başka önemli bir konuya değindi: son büyük Bitcoin alımının kurumsal yatırımcılar için önemli bir fiyat seviyesinde gerçekleşti. Young Ju, Ekim ayının başlarında, mevcut seviyelerin Coinbase’in kurumsal müşterileri tarafından tarihsel olarak tercih edilen bir seviye olduğunu belirtti.

Bitcoin ve kripto para birimleri

Bu fiyat seviyesi, Tesla için çok önemli olmasa da, The Block tarafından yayınlanan bir rapora göre, Coinbase’in kurumsal kolunun satın alma işlemine hizmet ettiğini belirtmekte fayda var.

Maartun’un son spekülasyonunun doğru olduğu kanıtlanırsa, önde gelen kripto varlığı için büyük bir yükseliş ivmesine yol açabilir. Dikkat çekici bir şekilde, Tesla’nın geçen yıl Bitcoin alımının ortaya çıkması, Bitcoin’i 44 bin doların üzerinde yeni zirvelere gönderdi.

Bunun Coinbase tarafından gerçekleştirilen, varlıkların dahili bir hareketi olmadığına dair hala bir kesinlik olmadığını belirtmekte fayda var. Yine de analistler, verilerin daha çok kurumsal bir satın almaya işaret ettiğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?