Binlerce Bitcoin Transfer Edildi! Tesla Spekülasyonlarına Yol Açtı

0
Binlerce Bitcoin Transfer Edildi! Tesla Spekülasyonlarına Yol Açtı

Yaklaşık bir milyar dolar değerindeki Bitcoin (BTC), kripto borsası Coinbase’den aniden ayrıldı. Coinbase Pro’dan satın alınan Bitcoin, Tesla tarafından 2022’nin ikinci çeyreğinde satılan Bitcoin miktarına değer olarak çok benziyor. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz gün Coinbase Pro’dan yaklaşık 940 milyon dolar değerinde 48 bin adet Bitcoin taşındı. Hareketi ilk bildiren CryptoQuant analisti Maartun, bugün yaptığı bir paylaşımda Tesla’nın hareketin arkasındaki şirket olabileceği konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Maartun tarafından belirtildiği gibi, Tesla Temmuz ayında 2022’nin ikinci çeyreğinde 936 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını bildirmişti. Bu değer, dün Coinbase Pro’dan taşındığı bildirilen Bitcoin değerine çok benziyor. Durum ne olursa olsun, Tesla’nın bugün kazanç raporunu yayınladığında gerçeği öğreneceğiz.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Tesla’nın 2022 yılına ait üçüncü çeyrek finansal raporlarını bugün piyasa kapanışı sonrasında sunması bekleniyor. Özellikle, firmanın Temmuz ayında Bitcoin varlıklarının yaklaşık %75’ini sattığının açıklanmasının ardından Tesla yetkilisi Elon Musk, şirketin gelecekte daha fazla BTC satın alacağını iddia etti.

Kurumsal Bitcoin Alımı Mı?

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise başka önemli bir konuya değindi: son büyük Bitcoin alımının kurumsal yatırımcılar için önemli bir fiyat seviyesinde gerçekleşti. Young Ju, Ekim ayının başlarında, mevcut seviyelerin Coinbase’in kurumsal müşterileri tarafından tarihsel olarak tercih edilen bir seviye olduğunu belirtti.

Bitcoin ve kripto para birimleri

Bu fiyat seviyesi, Tesla için çok önemli olmasa da, The Block tarafından yayınlanan bir rapora göre, Coinbase’in kurumsal kolunun satın alma işlemine hizmet ettiğini belirtmekte fayda var.

Maartun’un son spekülasyonunun doğru olduğu kanıtlanırsa, önde gelen kripto varlığı için büyük bir yükseliş ivmesine yol açabilir. Dikkat çekici bir şekilde, Tesla’nın geçen yıl Bitcoin alımının ortaya çıkması, Bitcoin’i 44 bin doların üzerinde yeni zirvelere gönderdi.

Bunun Coinbase tarafından gerçekleştirilen, varlıkların dahili bir hareketi olmadığına dair hala bir kesinlik olmadığını belirtmekte fayda var. Yine de analistler, verilerin daha çok kurumsal bir satın almaya işaret ettiğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın