Kasım 7, 2022

Binance’ten Terra Classic Yakım Kararı: Topluluk Heyecanlı


Son güncellenme : 07.11.2022 - 23:01

Binance, Terra Classic (LUNC) token’larının yakımına ilişkin açıklama yaptı. LUNC için oldukça kritik olan yakım detayları ise topluluğu heyecalandırdı. İşte detaylar.

Önde gelen kripto para borsası Binance, LUNC yakımlarını daha düzenli hale getireceğini duyurdu. Bu durum LUNC yakımına düzenli olarak destek vereceği anlamına geliyor. Binance, Terra Classic spot ve marj çiftlerindeki ücretleri de yaktı. Bu ücretler Ekim ayında 13.712 milyar LUNC olarak kaydedildi.

Terra Classic topluluğu da aynı dönemde gücünü gösterdi. Topluluk 26.361 milyar LUNC token yaktığını duyurdu. Bu yakımlar Allnodes, LUNC DAO’nun da dahil olduğu doğrulayıcılarda tarafından geldi. Allnodes yalnızca bugün 26 milyonun üzerinde yakım gerçekleştirdi.

Binance, LUNC Yakımını Düzenli Hale Getirdi

Haftalık yakma mekanizmasının beşinci döneminde 1,26 milyar yakımdan sonra mekanizma değiştirildi. Binance, aylık bazda LUNC yakacağını duyurdu. Bu nedenle Binance, 1 Aralık’ta 30 Ekim-29 Kasım tarihleri ​​arasında spot ve marj ticaret çiftlerinde alım satım ücretlerini yakacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, her ayın ilk gününde önceki ayın Terra Classic ticaret çiftlerindeki toplam işlem ücretlerini hesaplayacak. Sonraki on-chain yakma işlemleri ve aylık rapor, bir sonraki gün güncellenecektir.

Binance ilk 31 Ekimde 5,5 milyar yakım yaptı. İkinci yakımda ise 1,26 LUNC yakarak topluluğu heyecanlandırdı. Nitekim sürekli değişen blockchain kuralları ve düşük ticaret hacmi fiyatı kötü etkiledi. Sonuç olarak token fiyatı düşüş kaydetti.

Topluluk, vergi yakma oranını etkin bir şekilde %1.2’den %0.2’ye düşüren 5234 Teklifini kabul etti. Terra Rebels, yeni doğrulayıcılar için teklifleri açıkladıktan ve Terra Classic blockchain’de faydayı artırdıktan sonra, Terra Classic doğrulayıcıları da arttı.

Terra Rebels’ın baş geliştiricilerinden Edward Kim tarafından yönetilen Terra Hibe Programını kurmak için Öneri 8813’ü de kabul etti. Program, programı çalıştırmak için 1,6 milyon USTC alacak.

Binance ve topluluk cephesinden gelen haberler ise sonuç olarak token fiyatını arttırabilecek mi bunu zaman gösterecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?