Eylül 18, 2023

Binance’ten Meme Coin İçin Dev Hamle: Meme Coin Fiyatı İstenilen Seviyeye Gelebilecek Mi?


Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, geçtiğimiz günlerde yeni bir ürün duyurusuyla Latin Amerika pazarında ses getirdi. Send Cash. Bu yenilik, kripto meraklılarının, özellikle de Shiba Inu’ya yatırım yapanların, varlıklarını bölgedeki dokuz belirli ülkedeki işlemler için kullanmalarına olanak tanıyor. Gelişme, Binance’in yeni ürünü detaylandıran ve kullanıcıları özelliklerini keşfetmeye teşvik eden bir tweet aracılığıyla ilgi odağı haline getirildi.

Latin Amerika’da Shiba Inu İşlemleri Genişletiliyor

Binance’in yeni ürünü Send Cash, kripto para meraklılarının Shiba Inu da dahil olmak üzere dijital varlıklarını Binance Pay platformu aracılığıyla Latin Amerika’daki dokuz ülkeye kolayca transfer edebilmelerinin kapılarını açıyor. Binance tarafından açıklanan bu girişimin ardındaki temel amaç, kullanıcılara dijital fonlarını sevdiklerinin banka hesaplarına doğrudan yatırmaları için kolaylaştırılmış bir yol sunmak.

Binance müşterilerinin Send Cash hizmetinden faydalanabileceği dokuz ülke Honduras, Arjantin, Guatemala, Kolombiya, Kosta Rika, Paraguay, Meksika, Panama ve Dominik Cumhuriyeti’dir. Başlangıçta hizmet, bu ülkelerdeki kullanıcıların Arjantin ve Kolombiya’da bulunan banka hesaplarına para yatırmalarını sağlamaya yöneliktir.

Koinfinans.com olarak bildridiğimiz üzere Binance, bu işlemlerin mümkün olan en düşük ücretlerle gerçekleşeceğini garanti ediyor.

Ayrıca, devlet onaylı transfer hizmeti sağlayıcılarıyla ortaklaşa olarak Send Cash, Shiba Inu ödemelerini doğrudan Arjantin ve Kolombiya banka hesaplarına işleyebilecek ve böylece sınır ötesi işlem verimliliğini artıracaktır.

Binance Liderliğinden Tepkiler

Binance’in Latin Amerika Bölge Başkan Yardımcısı Min Lin, bu adıma ışık tutarak şunları söyledi,

 Bu, Latin Amerika’daki kripto endüstrisine, finansal katılım açısından sunduğu faydaların genişletilmesine ve günlük yaşamda kripto kullanmanın yeni yollarını geliştirmeye olan bağlılığını yenileyen Binance için bir başka ileri adımdır.

Finansal kapsayıcılık konusundaki tartışmalar yeni değil. Dünya Bankası kaynaklı veriler, Karayipler ve Latin Amerika’daki yetişkin nüfusun neredeyse yarısının geleneksel bankacılığa erişimden yoksun olarak finansal sistemin dışında kaldığını ortaya koyuyor. Binance, Send Cash gibi kripto çözümlerinin bu uçurumu daraltmadaki rolünü vurgulayarak bu uçurumu gidermeyi amaçlıyor. Binance Pay platformu, Shiba Inu’nun yanı sıra Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano (ADA) ve stabilcoinler USDT ve USDC gibi diğer büyük kripto paralarla da uyumludur.

Kaynak : ETHNews

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?