Mart 18, 2024

Binance’ten Listelediği Meme Coin’le İlgili Şok Karar: Soruşturma Başlatıtğını Duyurdu!

Kripto borsası Binance, son günlerde Solana tabanlı bir meme coin olan BOME ile ilgili iddialar üzerine detaylı bir inceleme başlattığını duyurdu.

Bu adım, içeriden bilgi ticareti iddialarına ve toplum tartışmalarına cevaben geldi. Borsa, X platformunda resmi bir bildiri yayınlayarak piyasa adaleti ve şeffaflığına olan bağlılığını vurguladı. Bu bağlamda bu iddiaların ardından hemen iç bir inceleme başlatıldığını belirtti.

Binance‘in açıklamasına göre, soruşturma BOME ile ilgili potansiyel içeriden bilgi sahibi olanların ticaretine ilişkin endişelerden kaynaklandı. Amaç, herhangi bir Binance personelinin konuya dahil olup olmadığını belirlemekti. Ancak, Binance’in ön inceleme bulguları, söz konusu kişinin borsa ile hiçbir ilgisinin olmadığını rapor etti.

Ayrıca borsa, içeriden bilgi sahibi olanların ticareti veya döviz listeleriyle ilgili herhangi bir hile hakkında bilgi sahibi olan kişileri bu tür olayları rapor etmeye davet etti. Borsa, ihbarcıların anonimliğini korurken, doğrulanmış raporlar için 100.000 ila 5 milyon dolar arasında ödüller sunma taahhüdünde bulundu.

Ek olarak, borsa, içeriden bilgi sahiplerinin ticaretine ilişkin suiistimal iddialarına yönelik kapsamlı soruşturmalar yürütmeye olan taahhüdünü tekrarladı ve kullanıcı topluluğundan gelen geri bildirimlere açık olduğunu belirtti.

Bu gelişme, Binance’in 16 Mart’tan itibaren BOME/BTC, BOME/USDT, BOME/FDUSD ve BOME/TRY gibi belirli spot işlem çiftlerini listeleme kararını açıklamasının hemen ardından geldi. Özellikle, bu meme coin‘in platforma dahil edilmesine verilen destek, listeleme ücretinin 0 BNB olarak belirlenmesiyle gösterildi.

Binance ayrıca, Vadeli İşlemler platformunda 50x’e kadar kaldıraç seçenekleriyle USDS-M BOME Kalıcı Sözleşmesini de tanıttı. Listeleme duyurusunun ardından, BOME’un değeri 16 Mart’ta %345 artarak 0,02703 dolara yükseldi. Ek olarak işlem hacmi %262 artışla 3,8 milyar dolara ulaştı. Bu, BOME’un en çok işlem gören kripto para birimleri arasında dokuzuncu sıraya yerleşmesine neden oldu. Piyasaya sürüldüğü 14 Mart’tan bu yana BOME, tüm zamanların en düşük seviyesinden %39.000’in üzerinde olağanüstü bir yükseliş kaydetti.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?