Ocak 22, 2024

Binance’ten Kripto Kullanıcılarına Kritik Duyuru: Yakım Yapacağını Duyurdu!


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yeni bir hamlede bulundu. Bu bağlamda bugün çeşitli zincirlerde “önemli miktarda Binance’e sabitlenmiş” varlığı yakacağını duyurdu. Şirket, “Teminat olarak kullanılan bu token’ların kendi yerel ağlarındaki eşdeğer miktarı daha sonra serbest bırakılacak” şeklinde belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ancak borsa yakım işleminden etkilenecek token’ların tam olarak ne olduğu belirtmedi.

Çok sayıda kripto kuruluşu tarafından benimsenen bu tür yakım programları, belirli bir varlığın dolaşımdaki arzını azaltmayı, onu zamanla daha kıt ve potansiyel olarak daha değerli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu stratejiyi kullanan en popüler projelerden biri, ekosistemi tokenları oldukça sık yakan Shiba Inu’dur.

Bazı kullanıcılar Binance’i bu hamlesinden ötürü överken, bunun “token ekonomisine olan bağlılığını” yansıttığını ve firmanın daha fazla şeffaflık konusunda verdiği söze sadık kaldığını iddia etti. Diğerleri ise bu hamlenin, özellikle daha küçük piyasa değerlerine sahip olanlar olmak üzere, etkilenen kripto para birimleri için daha fazla dalgalanmayı tetikleyebileceğine inanıyor.

Geçtiğimiz hafta Binance, BNB token’larının 26. üç aylık yakımını tamamlayarak arzı 2,14 milyon varlık (o sırada yaklaşık 660 milyon dolara eşit) azalttı.

Borsanın, kendi yerel token’ının toplam dolaşım arzını başlangıç noktasından %50 daha düşük olan 100 milyona düşürmeyi hedeflediğini belirtmek gerekir.

İlk başta, BNB’nin fiyatı çok az dalgalanma gösterdi veya hiç dalgalanma göstermedi ve 310 dolar civarında yatay işlem görmeye devam etti (CoinGecko’nun verilerine göre). İlerleyen günlerde yukarı yönlü bir hareket izledi ve şu anki seviyesi olan 315 dolara gerilemeden önce bugün erken saatlerde 320 doları aştı.

binance

Kaynak : cryptopotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?