Aralık 1, 2023

Binance’ten Dev LUNC Yakımı: Terra Classic, Yakım Hamlesine Ne Tepki Verdi?

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, LUNC yakımının 16. partisinde neredeyse 4 milyar Terra Classic (LUNC) tokenı yaktı. En son LUNC yakımıyla birlikte, kripto borsasının bugüne kadar yaktığı toplam LUNC miktarı 43 milyarı aşarak Terra Classic topluluğu tarafından yakılan toplam token’ların %52’sine ulaştı. Trader’lar Binance’in yakılmasına hemen yanıt vermedi.

Binance’in Net Terra Classic (LUNC) Yakımı 43 Milyara Ulaştı

Kripto borsası Binance, 1 Aralık’taki işleme göre 3,90 milyar Terra Classic (LUNC) token’ını yakım adresine gönderdi. Binance, Changpeng “CZ” Zhao’nun Binance CEO’su olarak görevinden ayrılmasının ardından LUNC dolaşımdaki arzını azaltmak için topluluğun LUNC yakma kampanyasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Özellikle, LUNC yakma mekanizmasının 16. partisi 31 Ekim – 29 Kasım dönemini kapsıyor. Son yakımla birlikte Binance, LUNC spot ve marjin alım satım çiftlerindeki alım satım ücretlerinden 43 milyarın üzerinde Terra Classic tokenı yaktı. Topluluk yaklaşık 83 milyar LUNC tokenı yakmıştır.

c

Kasım ayında Binance 760 milyon LUNC tokenı yakarak şimdiye kadarki en düşük rakama ulaştı. FUD, azalan geliştirici faaliyeti ve borsadaki LUNC işlem hacimlerindeki düşüş nedeniyle yakma oranı önemli ölçüde azaldı.

Bu hafta işlem hacimlerindeki büyük artış, topluluğun son birkaç aydır görmediği bu büyük LUNC yanmasıyla sonuçlandı. Binance, borsanın işlem hacmine büyük ölçüde katkıda bulunan bir USTC sürekli sözleşmesi ve yeni USTC işlem çiftleri FDUSD ve TRY’yi başlattı.

LUNC ve USTC Fiyatı Yükselecek mi?

Terra Classic ekosistem token’ları son 24 saat içinde düştü ve LUNC ve USTC, daha geniş kripto piyasasındaki kâr rezervasyonu nedeniyle bazı son kazançlardan vazgeçti. Ancak,

LUNC fiyatı bu hafta %65 yükseldi, fiyat şu anda 0.000116 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0.000114 dolar ve 0.000121 dolardır. Ancak, işlem hacmi son 24 saat içinde azaldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu arada, USTC fiyatı bu hafta %350 yükseldi. Şu anda 0,051 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,050 dolar ve 0,055 dolardır.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?