Binance’ten Dev Atak: 2,21 Milyar Terra Classic Token’ı Yakıldı, Fiyat Uçuşa Geçti!


Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, LUNC yakım mekanizmasının 19. partisinde 2,21 milyar Terra Classic (LUNC) tokenı yaktı. Sonuç olarak, kripto borsası tarafından yakılan net LUNC miktarı 53 milyarın üzerine çıktı. Ek olarak Terra Luna Classic topluluğu tarafından yakılan toplam token miktarı 102 milyarın üzerine ulaştı.

100 milyar LUNC kilometre taşı, LUNC token’larını dolaşımdaki arzdan çıkarmak için ortak bir çabanın ortasında Terra Classic topluluğunun duyarlılığını ve güvenini artırdı.

Binance 2,21 Milyar Terra Classic (LUNC) Yaktı

Binance, 1 Mart’taki işleme göre 2,21 milyar Terra Classic (LUNC) token’ını terra1sk06e3dyexuq4shw77y3dsv480xv42mq73anxu yakım adresine gönderdi.

Özellikle, LUNC yakım mekanizmasının 19. partisi Binance, 31 Ocak – 28 Şubat dönemi için 270 milyonun üzerinde işlem ücreti yaktı. Son yakım işleminin ardından Binance’in toplam LUNC yakma miktarı, LUNC spot ve marjin alım satım çiftlerindeki alım satım ücretlerinden elde edilen 53,48 milyar Terra Classic token’a ulaştı.

LUNC yakım kampanyası 100 milyar LUNC yakma kilometre taşına ulaştığı ve toplam yakma 102 milyarın üzerine çıktığı için mevcut yakma önemli. Kripto borsaları, doğrulayıcılar, projeler ve topluluk üyeleri toplu olarak haftada ortalama 400 milyondan fazla LUNC yakmaktadır.

Terra Classic

Şubat ayında Binance 2,1 milyar LUNC token’ı yaktı. Bitcoin fiyatı ve altcoinlerdeki büyük yükselişin ortasında kripto borsasındaki LUNC işlem hacminde yaşanan büyük sıçramanın ardından yakma oranı önemli ölçüde arttı.

Dolaşımdaki LUNC token arzı 5,78 trilyon ve toplam arz 6,80 trilyondur. Boğa piyasası hız kazandıkça, LUNC topluluğunun fayda, finansman ve zincir geliştirmelerini artırma planları LUNC yakma oranındaki artışı destekleyecektir.

LUNC ve USTC Fiyatları İvme Kazandı

Binance LUNC, son 24 saat içinde büyük şortların likide edilmesiyle fiyatları zahmetsizce yukarı çekerek trader’lar arasındaki yükseliş eğilimini gösteriyor.

LUNC fiyatı son 24 saatte %30, Şubat ayında ise %45 arttı. Fiyat şu anda 0,000181 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en yüksek ve en düşük fiyatı sırasıyla 0.00014 dolar ve 0.000185 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %21 artarak yatırımcılar arasında yüksek ilgiye işaret etti. Yatırımcılar LUNC’un yakında 0,0002 dolar direnç seviyesine ulaşmasını bekliyor.

Bu arada, USTC fiyatı da Şubat ayında %42’lik bir yükselişin ardından son 24 saatte %12 arttı. Fiyat şu anda 0,0386 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyesi sırasıyla 0,0350 ve 0,0397 dolar. Topluluk 32 milyon doların üzerinde değere sahip 800 milyon USTC yakma işlemiyle ilerlerken ralli devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?