Binance’ten Çıkışlar Artarken, USDC Çekimleri Durduruldu

Binance borsasından hızlı bir şekilde ayrılan 1,8 milyar dolarlık varlığın ardından Justin Sun, borsaya yüklü bir miktar para yatırdı.

TRON’un kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz günlerde Binance’le ilgili yayılan korkuyu yatıştırmaya çalışıyor. Gelen haberlere göre Sun, Binance borsasına 100 milyon dolar para yatırarak, işlemi herkesle paylaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance borsasından çıkan miktarın kısa sürede 1,8 milyar dolara ulaşması korkuyu tetikledi. Borsanın yerel token’ı Binance Coin fiyatı da %8 değer kaybetti. Piyasadaki korku, Binance Smart Chain tabanlı DeFi protokollerini de etkiledi.

Binance Borsasına İlişkin Korku Nasıl Tetiklendi?

Daha önce gerçekleşen bir işlemde, Justin Sun’ın Binance’ten 50 milyon dolarlık fon çekmesi korkuyu tetikledi. Wu Blockchain ise konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

“Lookonchain’e, Justin Sun (0x9f84) 9 saat önce Binance’ten 34 milyon BUSD ve 15,4 milyon USDT çekti. Bu varlıklar ise Paxos ve Circle’a taşındı. Justin Sun, son fon tahsisinin sadece normal bir iş birliği olduğu yanıtını verdi.”

Binance’in rezervlerini sorgulayan kullanıcılar ise varlıklarını borsadan çekmeyi tercih etti. Pazartesi günü net çıkış 902 milyon doları aştı ve diğer borsaların çok üzerinde seyretti. Yakın zamanda yaşanan benzeri bir çıkış ise FTX borsasının çöktüğü Kasım ayında gerçekleşti.

Analist Henry Fisher, çekilen tutarların Binance için bir tehdit olmadığı görüşünde. Sonuç olarak, borsanın hala 64 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunun altını çizdi.

Kripto analitik firması Nansen, borsadan ayrılan fonların Paxos ve Huobi’ye aktarıldığını tespit etti. Bu iki platforma 162 milyon dolar aktarılırken, Coinbase’e 124 milyon dolar giriş oldu.

Yakın zamanda gelen haberlere göre Binance, USDC para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Borsa, USDC ve BUSD takasını devam ettiriyor. Changpeng Zhao‘ya göre USDC çekimlerinin durdurulmasının nedeni, New York merkezli bir bankadan beklenen onay.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinSpeaker


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.