Aralık 11, 2022

Binance’te Yer Alan Beş Altcoin’de Hack İddiası!

Binance, platformlarında yer alan beş token’da tespit edilen ‘anormal’ fiyat hareketleri hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre bu beş token’ın belirli işlem çiftlerinde gösterdiği anormal hareketler soruşturmaya alındı. İşte detaylar.

Binance; Sun Token (SUN), Ardor (ARDR), Osmosis (OSMO), FUNToken (FUN) ve Golem (GLM) isimli beş farklı token’ın bazı işlem çiftlerinde anormal hareketler sergilediğini açıkladı. Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, fiyat hareketlerinin “sadece piyasa davranışı gibi göründüğünü” belirtti.

Binance, bazı işlem çiftlerindeki anormal fiyat hareketleri hakkında bildirim yayınlayarak müşterilerin aklındaki soru işaretlerini giderdi. Borsa, yaşanan fiyat hareketlerinden sorumlu cüzdanlarını da soruşturmaya devam ediyor. Nitekim borsa tarafından yapılan açıklamada herhangi bir API saldırısı veya hack olayı olmadığı doğrulandı.

Binance'de yer alan altcoinlerde hack iddiası

“Görülen o ki tüm işlemler para yatıralarak gerçekleştirdi. Hacker’lar para yatırarak bu tür şeyler yapmaz. Bu hareketi diğer cüzdanlar da takip etti. Soruşturmamıza göre hesaplar arasında bir bağlantı bulunmuyor.” – Changpeng Zhao.

Ancak borsa olası manipülasyonlara karşı bir önlem aldı. Changpeng Zhao‘ya göre dalgalanma sırasında kâr elde eden bazı hesapların para çekme işlemlerini geçici olarak engellendi. Kripto para topluluğu ise bu hamleye sert bir tepki gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CZ, benzer durumlarda merkezileşme ve şirket müdahalesine ilişkin endişelere de değinerek, “Ne kadar müdahale etmemiz gerektiğine dair bir denge var” yorumu yaptı.

Söz konusu hesapların hacker tarafından çalınıp, manipüle etmek amacıyla kullanılıp kullanılamayacağı konusunda da yorum yapan CZ, bu tür hesapları yakından takip ettiklerini teyit etti.

Binance, devam eden soruşturmalar ve fiyat hareketleri hakkında yeni bilgileri zaman geçmeden paylaşacağını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.