Haziran 10, 2024

Binance’te Listelenecek Altcoin’de Şok Gelişme: CEO İstifa Etti!


Ahmad Shadid, merkezi olmayan fiziksel altyapı ağı (DePIN) protokolü io.net ‘in CEO’luk görevinden istifa ettiğini açıkladı. Mevcut operasyon direktörü Tory Green, CEO pozisyonuna geçecek.

Shadid ayrıca ekosistemin büyümesini desteklemek amacıyla io.net’in GPU İnternet Vakfı’na bir milyon IO token bağışladığını duyurdu.

Shadid, 9 Haziran’da X platformunda paylaştığı bir açıklamada, şirketin hızlı büyümesine dikkat çekti. io.net’in, dünya genelinde en hızlı büyüyen merkezi olmayan yapay zeka şirketlerinden biri haline geldiğini vurguladı.

Açıklamasında, topluluğa ve ekibe verdikleri sürekli destek için minnettarlığını ifade eden Shadid, görevi bırakmanın topluluğun ve projenin gelecekteki başarısı için en iyisi olduğunu belirtti.

Öte yandan göreve yeni gelen Green, CEO rolünü üstlenmekten onur duyduğunu belirtti. Shadid’in oluşturduğu temele minnettarlığını ifade eden Green, io.net’in misyonunu sürdürme vizyonunu paylaştı.

Green, io.net’in şu anda WonderAI, Krea ve Leonardo gibi çeşitli şirketlere AI hizmetleri sunan yaklaşık 20,000 küme hazır GPU’yu desteklediğini söyledi.

IO token’ları 11 Haziran’da piyasaya sürülecek. Bu lansman ile büyümesini hızlandırması ve yeni tedarikçiler ve müşteriler kazanmasına odaklanması bekleniyor.

Shadid’in istifası, io.net’in 4 Haziran’da gerçekleşen IO Zirvesi Açılış Konuşması’nın hemen ardından geldi. Solana kurucusu Anatoly Yakovenko ve Aptos CTO’su Dr. Avery Ching gibi önemli isimlerin yer aldığı canlı yayın etkinliği, projenin son başarılarını ve gelecekteki planlarını sergiledi.

Açılış konuşmasında, 30 milyon dolar toplanan başarılı bir seri A finansman turu da vurgulandı ve sahte GPU’ları içeren bir ağ saldırısı gibi son zorlukları aşma stratejileri tartışıldı.

Bu engellere rağmen Shadid, topluluğa io.net’in altyapısının artık güvenli ve işlevsel olduğunu temin etti.

Kaynak : Crypto.news

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?