Nisan 23, 2019

Binance’in Merkezi Olmayan Borsası DEX Yayınlandı


Son güncellenme : 28.10.2022 - 00:41

Binance’in beklenilen merkezi olmayan borsası (DEX) planlanan tarihten önce yayına girdi. Düzeltilmiş hacmiyle dünyanın en iyi kripto para birimi borsası Salı günü yayınlanan haberde açıkladı:

“İşlemler daha sonra ki tarihte başlayacak, ancak kullanıcılar artık Binance DEX‘te cüzdanlar yaratabilecek.”

Bir temsilci CoinDesk‘e, “Binance DEX’te tokenler çıkarılıp listelenir listelenmez işlemlerin başlayacağını ve işlem çiftlerinin oluşturulduğunu söyledi. İşlemlerin önümüzdeki günlerde yapılmaya başlanması bekleniyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao açıklamasında:

“Merkezi olmayan borsaların güvenilir ve şeffaf bir finansal sistem sunup yeni umutlar ve yeni fırsatlar getirdiğine inanıyoruz. Merkezi bir velayet olmadan, Binance DEX kendi varlıklarınız üzerinde daha fazla kontrol olanağını sunuyor.”

Haber, firmanın yerel blok zinciri olan Binance Chain‘in açıklanmasından bir hafta sonra geldi. Borsa tokeni BNB, önceki Ethereum ERC-20 tokenini değiştirmek için blok zincirinde yerel varlık olarak başlatıldı. ERC-20 BNB’e sahip olanlar artık bunları Binance.com’da ki yerel formla değiştirebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Binance Chain, Binance’in resmi Güven Cüzdanıyla birlikte Coinomi, Ledger, Enjin, Exodus ve daha birçok cüzdanında dahil olduğu çeşitli cüzdanları destekliyor. Borsa ayrıca, Binance Chain’e yeni tokenler çıkarmak için diğer kripto projelerini de davet ediyor.

DEX platformu, kullanıcıların kişisel anahtarlarını güvence altına almak amacıyla 24 kelimelik anımsatıcı bir karakter oluşturma seçeneği gibi bazı ek özellikler ve mevcut merkezi borsaya benzer bir arayüz sunuyor.

Mart ayında, Malta merkezli olan kripto para borsası OKEx ayrıca OKDEx adlı merkezi olmayan bir borsayı kendi blok zinciri OKChain’de başlatmayı planladığını açıkladı. Borsa, OKChain‘in şu an “son” geliştirme kısımında olduğunu ve Haziran ayında bir test ağının başlatılmasının planlandığını söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?