Mart 19, 2024

Binance’in Listelediği Meme Coin %50 Çakıldı: İşte Düşüşün Nedeni!


Son güncellenme : 19.03.2024 - 11:18

Kripto para piyasasında bir bütün olarak düzeltme yaşandı. Buunun sonucu olarak, Solana ve meme coinleri şimdiye kadar son derece iyi performans göstermelerine rağmen bazı düşüşler yaşadı.

Haber yazıldığı sırada, BOME’un fiyatı %50 oranında büyük bir düzeltme yaşadı. Öte yandan, Solana’nın maliyeti %10 oranında düşerek 185 dolara ulaştı.

BOME Fiyatı Tezgah Üstü Büyük Satış Gördü

Büyük bir boğa koşusunun ardından, BOME fiyatı son 24 saat içinde %50 düştü. Bu nedenle de keskin bir düzeltmeye girmiş gibi görünüyor. BOME şu anda 0,009813 dolardan işlem görüyor. Ek olarak bu haber yazıldığı sırada 541 milyon dolarlık bir piyasa büyüklüğüne sahip.

Şu anda bu kripto para birimi için 2.367.455.325 dolarlık günlük işlem hacmi var. Bu da onu en çok işlem gören 11. kripto para birimi yapıyor.

BOME’un fiyatı haftalık en yüksek seviyesi olan 0,026 dolardan %55 oranında düzeltme yaşadı. Ancak, haftalık grafikte hala %1000’luk kayda değer bir kazançla işlem görüyor.

Satışların önemli bir kısmı BOME’nin kişisel holding adresi olan sundayfundday.sol tarafından gerçekleştiriliyor. BOME token’larının en büyük sahibi bir kez daha 340 milyon BOME tokenı satarak 18.660 SOL kazanç elde etti.

Bu işlem son 9 saat içinde gerçekleşti. Şirket, tokenları token başına ortalama 0,0107 dolar fiyattan satarak 3,62 milyon dolar karlılık elde etti.

BOME token’larının maliyetindeki büyük düşüşün bir sonucu olarak, 900 milyon token’ı ellerinde tutmalarına rağmen, sahibinin varlıkları 8,38 milyon dolara düşmüştür.

Bir zincir içi analiz kaynağı olan Santiment, BOME ve Solana’nın şu anda çeşitli sosyal medya platformlarında en çok çevrimiçi ilgi gören varlıklar olduğunu bildiriyor.

Piyasalarda son zamanlarda elde ettikleri büyük başarı, gördükleri ilginin artmasından kısmen sorumludur. Topluluğa göre, Solana ve diğer meme coinleri Ethereum’a dayalı projelere güvenilir alternatifler olarak görülüyor.

BOME Fiyat Analizi

BOME fiyatındaki düzeltmeye katkıda bulunan önemli bir faktör daha mevcut. Bu, FOMC toplantısına giden günlerde kripto para piyasasında bir bütün olarak meydana gelen önemli geri çekilmeydi.

Ek olarak Binance’de BOME içeriden bilgi ticareti yapıldığına dair raporlar var.

Kripto para borsası, bu endişeleri aktif olarak ele aldığını ve herhangi bir destekleyici kanıtı takdir edeceğini iddia etti. Öte yandan, diğer meme coinler de büyük düşüşlere tanık oldu. PEPE, WIF, FLOKI, BONK ve diğerlerinin hepsi 24 saat içinde yaklaşık %20’lik bir düşüş yaşadı.

Gerçekten de, meme coinlerinin ticaretindeki artış Solana’ya yaradı. Token Terminal’e göre, Solana’nın ücret kazanımı geçtiğimiz hafta 17,8 milyon dolara yükseldi ve 17,5 milyon dolar olan Bitcoin’i aştı.

Bunun nedeni, giderek daha popüler hale gelen memecoin’lerin zincir içi ticaretinin artmaya devam etmesidir. Art arda üç gün boyunca, Solana’nın günlük ücret kazanımı sürekli olarak 3 milyon doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?