Mart 28, 2024

Binance’in Duyurusunda Dikkat Çeken Meme Coin Detayı: O İki Varlık Listede!


Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yakın zamanda Binance tarafından yapılan bir duyuruyla birlikte yeniden gündeme geldi 27 Mart’ta borsa, SHIB, DOGE başta olmak üzere birçok varlığı Çapraz ve İzole marj piyasasında yeni işlem çiftleri aldığını açıkladı.

Dogecoin için borsa, İzole marjına DOGE/USDC çiftini eklediğini belirtti. SHIB/USDC çifti de aynı piyasada yer aldı. Bu açıklama, borsa platformuna daha fazla likidite çekmeye çalışırken yatırımcıların artık daha iyi seçeneklere erişebileceği anlamına geliyordu. Söz konusu gelişme SHIB ve DOGE fiyatlarını da etkileyebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin fiyatı marj listelemesine olumlu ya da olumsuz bir tepki vermeyerek sabit kaldı. CoinGecko’ya göre, meme coin 0,18 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saatle yaklaşık aynı değerde olduğu anlamına geliyor.

4 saatlik DOGE/USD grafiği düşüş eğilimli bir tablo çizdi. Bunun nedeni, MACD’nin negatif olması ve momentumun aşağı doğru olduğunu göstermesiydi. Bu göstergenin okunması aynı kalırsa, DOGE’nin fiyatı 0,16 dolar temel desteğe düşebilir.

Daha geniş tabloya baktığımızda ise boğalar düşüşü durduramazsa, DOGE 0,14 dolara doğru daha da düşebilir. Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr çizginin üzerinde kaldı. Alıcılar bu ivmeyi sürdürürse, düşüş tahmini geçersiz olabilir ve DOGE 0,18 dolar üzerinde tutunmasını sürdürebilir.

Shiba Inu (SHIB)

DOGE’nin aksine Shiba Inu, fiyatı son 24 saatte %2,05 artarak hafif bir hareketlilik kaydetti. Bu yazı yazıldığı sırada SHIB’nin fiyatı 0,000030 dolardan işlem görüyordu. Ancak SHIB, Dogecoin’e benzer bir yapı sergiledi.

Öte yandan RSI değeri neredeyse aynı ve bu da alım momentumunun sağlam olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Fibonacci geri çekilmesinden gelen göstergeler, boğaların 0,000030 dolarlık tutumu kaybedebileceğini öne sürdü.

Bunun nedeni, 0,786 Fib seviyesinin 0,000024 dolar seviyesinde olmasıydı. Bu pozisyonla, SHIB’nin fiyatı kısa vadede geri çekilebilir. Ancak, token etrafındaki dalgalanma artarsa koşullar değişebilir.

Yüksek volatiliteye alım baskısı eşlik ederse, SHIB 0,000035 dolara doğru hareket etme potansiyeli barındırıyor. Ancak, artan satış hacmi fiyatı 0.000022 dolara da düşme riskine sahip.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?