Mart 20, 2019

Binance’in CEO’su Zhao’dan Yeni ICO Satış Sistemi Önerisi


Binance’in dün Launchpad platformunda gerçekleştirdiği üçüncü ICO olan Celer Netword tokenlerinin satışı kısa bir süre içinde bitti ve şirket 597 milyondan fazla token satarak bu satıştan 4 milyon dolara yakın bir gelir elde etti.

ICO satışının ilk gelen alır mantığıyla yapıldığından katılımcı sayısının fazla olmasıyla, ortaya bu konuda çeşitli sıkıntılar da yaşanmaya başladı. Birçok kişi bu ICO satışlarının şaibeli ya da sıkıntılı olduğunu dile getirerek bu satış tarzının devam edilebilir bir model olmayacağını belirttiler.

ICO satışının sonrasından Binance’in CEO’sunun twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda bir çok kişi şikayetlerde bulundu, bazıları girişlerde sorun yaşadıklarını ve tekrar girebilmeleri için platformdan bekleme uyarısı aldıklarını belirttiler.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Zhao, yakın gelecekte yine Launchpad üzerinden yapılıcak olan bu satışlarda farklı bir modelin izlenebileceğinin kullanıcılarına sinyalini verdi.

Twitter üzerinden açıklamalar yapan dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su, bundan sonraki süreçte ellerinde BNB bulunduran bütün yatırımcılarını ICO yapacak tokenleri verebileceklerini dile getirdi, fakat sürecin tam nasıl işleyeceği netlik kazanmadığının da altını çizdi. Zhao şu açıklamada bulunu:

“Kesin değil ama bundan sonraki satışlarda ellerinde BNB tutan kişilere tokenlerini verebiliriz. Bu konu hakkında yaptığımız planlar halen devam ediyor.”

Bu açıklama bazı kripto para sektörlerinden tepkilere yol açtı. Zhao’nın yaptığı bu her ustaca hamle ile BNB’nin kullanım alanına ve fiyatına olumlu etkide bulunduğunu ifade ederek otoriter ve aynı zamanda Zhao’nun şu anda kripto para dünyasının en güçlü kişisi olduğu yönünde de iddialarda bulundu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?