Binance’in Büyük Yakımı: 1.6 Milyar Altcoin Yok Edildi!

Son dönemlerde kripto para birimleri ve kripto borsaları dünya genelinde giderek daha fazla ilgi çekiyor. Bu ilgi, kripto para birimlerinin piyasa değerlerinde yaşanan hızlı artışlar ve borsalardaki işlem hacimlerindeki yükselişlerle de destekleniyor. Bu bağlamda, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, yine dikkatleri üzerine çeken bir olaya imza attı. Borsa sekizinci kez gerçekleştirdiği yakım etkinliğinde büyük miktarlarda LUNC yaktı.

Binance’in bu son yakımında yaktığı LUNC‘ların toplam değeri 203.000 doları buldu. Binance, bu son yakım etkinliğinde 1.6 milyar token yaktı. Yakılan LUNC’lar, borsa tarafından gerçekleştirilen Terra Classic işlem ücretlerinin %50’sini temsil ediyor. Bu olay, kripto para piyasasında ve özellikle de altcoin topluluğunda büyük yankı uyandırdı.

Terra Classic ağındaki yakımları takip eden Twitter hesabı LunaBurnTracker, yakın zamanda gerçekleşen yakım etkinliğine dikkat çekti. Terra Finder’dan alınan veriler, yakım işleminin bugün 09:11’de (UTC) gerçekleştiğini gösteriyor. Borsa, altcoin yakımına dair verileri henüz en son işlemi yansıtacak şekilde güncellemedi.

Binance’in son yakımının ardından, yakılan toplam LUNC miktarı şu anda 52 milyar sınırını aşarak 52.91 milyara ulaştı.  Öte yandan bu son yakımla birlikte, Binance’in dolaşımdan kaldırdığı token miktarı 30.56 milyara ulaştı ve bu, toplam yakılan token’ların %58.1’ini temsil ediyor. Borsa, LUNC yakım girişimine en büyük katkıda bulunan tek platform olmaya devam ediyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, borsa yakım etkinliğine 3 aylığına ara vermişti. Yakım katkısının yeniden başlaması, ağda değişiklikler uygulayan v.1.1.0 chain güncellemesinin ardından geldi. Uzun bir aradan sonra gerçekleşen ilk yakım 2 Mart’ta 8.8 milyar Terra Classic token’ın dolaşımdan kaldırılmasıyla geldi. Bu miktar ise, borsanın Aralık 2022’den Şubat 2022’ye kadar olan LUNC işlem ücretlerinin %50’sini temsil ediyordu.

Token yakım işlemlerine devam edilmesine rağmen Binance, LUNC işlem ücretlerinin %100’ü yerine yalnızca %50’sini yakıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.