Mart 12, 2024

Binance’in 49. Launchpool Projesi Ether.fi Nedir? İşte Merak Edilen Detaylar!

Önde gelen kripto para borsası Binance, Launchpool platformunda 49. projesini olan ether.fi (ETHFI) protokolünü duyurdu. 18 Mart 2024 tarihinde başlayacak. Proje; merkezi olmayan, gözetim altında olmayan bir delege staking protokol özellikleriyle dikkat çekiyor.

Ethereum.Fi Listeleme Detayları

Launchpool, 14 Mart 2024 tarihinde, 00:00 (UTC)’da başlayacak ve kullanıcılara BNB ve FDUSD’lerini ayrı havuzlara yatırarak dört günlük bir süre boyunca ETHFI token’ları kazanma imkanı sunacak. Bunun ardından, Binance 18 Mart 2024 tarihinde ETHFI’yi listeleyecek ve ETHFI/BTC, ETHFI/USDT, ETHFI/BNB, ETHFI/FDUSD ve ETHFI/TRY gibi çeşitli çiftlerle işlem yapmaya başlayacak.

Token Ekonomisi ve Akıllı Kontrat Özelliği

Maksimum token arzı 1.000.000.000 ether.fi olan Launchpool aşamasında, maksimum arzın %2’sini oluşturan 20.000.000 ETHFI token’ı ödül olarak sunacak. Ayrıca, başlangıçta dolaşımda olan arz 115.200.000 ETHFI olarak belirlenmiş, bu da maksimum token arzının %11.52’sine denk gelmektedir. ETHFI Ethereum blokzinciri üzerinde faaliyet gösterir ve sağlam güvenlik ve işlevsellik sunmayı hedefliyor.

Farming Şartları ve Havuz Dağılımı

Launchpool’dan dağıtım almak için KYC doğrulaması zorunlu. Kullanıcı başına saatlik limitler BNB havuzu için 16.666,66 ETHFI ve FDUSD havuzu için 4.166,66 ether.fi olarak belirlenmiştir. Launchpool, BNB ve FDUSD olmak üzere iki havuzu destekliyor ve sırasıyla 16.000.000 ETHFI (%80) ve 4.000.000 ETHFI (%20) ödül sunmakta.

Belirli bir ülkenin veya bölgenin ikamet durumuna dayalı olarak belirlenen uygunluk kriterlerine uyulması önemlidir. Özellikle, ABD, Japonya, Kanada gibi belirli ülkelerin sakinleri gibi bazı ülkelerin sakinleri Launchpool’da yer almaktan hariç tutulmuştur. Ancak, bu kısıtlamalar, değişen düzenleyici peyzajlara bağlı olarak değişebilir.

Sonuç Olarak

Binance, kripto para alanında yenilik ve erişilebilirlik sağlamaya devam ederken, ether.fi (ETHFI) projesinin tanıtılması, kullanıcıların yeni blok zinciri projeleriyle etkileşim kurabileceği çeşitli fırsatlar sunma taahhüdünü vurgular. Şeffaf token ekonomisi, sağlam güvenlik önlemleri ve kullanıcı dostu arayüz ile ETHFI, merkezi olmayan kazıklamayı devrimleştirmeyi ve küresel kripto topluluğuna güç vermayı amaçlamaktadır.

Website: https://www.ether.fi/

Whitepaper: https://etherfi.gitbook.io/etherfi/ether.fi-whitepaper

X: https://twitter.com/ether_fi

Discord: https://discord.com/invite/zqGzcuQWvD

Telegram: https://t.me/+C3fpSjmPqzA5NTVh

Medium: https://medium.com/etherfi

Listelemenin resmi duyurusu: https://www.binance.com/en/support/announcement/introducing-ether-fi-ethfi-on-binance-launchpool-farm-ethfi-by-staking-bnb-and-fdusd-043436c6551d4f67bf1565a253039b39

Kaynak : Binance
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?