Şubat 14, 2023

Binance’e Şok: Milyar Dolarlık Çıkış!

Binance USD stablecoin ihraççısı Paxos’un yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla ABD düzenleyicilerinin radarı altında. SEC, BUSD ihracı için firmaya dava açmak istiyor. Bunun yanı sıra, Paxos’a daha fazla BUSD tokeni oluşturmayı durdurması emredildi. Söz konusu gelişme üzerine BUSD 0,9998 dolara düşerek 1 dolar seviyesinin biraz altına geriledi.

Karamsar hava nedeniyle Binance çıkışları hızla arttı. DeFiLlama’nın verilerine atıfta bulunan Çinli Gazeteci Colin Wu, Binance için 24 saatlik çıkış rakamının 621 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

Buna paralel olarak, Dune Analytics’ten alınan veriler 13 Şubat’ta 900 milyon dolardan fazla değere sahip varlığın Binance’ten tek bir günde çıkarıldığını belirtti. Aşağıda gösterildiği gibi, negatif net akış değeri Kasım 2022’den bu yana en yüksek seviyesinde seyrediyordu.

Binance günlük fiyat haraketliliği

Diğer Dalgalanma Etkileri

Ayrıca, BUSD‘nin borsalardaki arzı artarak mevcut oranını %58,9’a çıkardı ve 22 Aralık 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.Onchain veri platformu Santiment’e göre,

“Bu tür hamleler genellikle yalnızca kalabalığın varlığı elden çıkarma niyeti olduğunda yapılır.”

BUSD değerinde haraketlilik

Bununla birlikte Binance’in yerel BNB tokenı geçtiğimiz gün değerinin %8’inden fazlasını kaybetti. Haber yazıldığı sırada 290 dolar eşiğinin altında işlem görüyordu.

Bununla birlikte, işlem hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Bu gösterge, hem alım hem de satım işlemlerini dikkate aldığı için genellikle iki ucu keskin bir kılıç gibi davranır. Bununla birlikte Santiment, bu kez yatırımcıların daha büyük olasılıkla varlığı terk ederek ondan uzaklaştığını ortaya koydu. Son raporunda şöyle belirtti.

“Ayrıca BNB fiyatı düştüğü için işlem hacminde bir ayın en yüksek seviyesini görüyor, bu da düşüşün potansiyel olarak devam etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.”

Binance coin fiyat grafiği

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?