Şubat 21, 2022

Binance’den Shiba Inu ve Bu 4 Altcoin’e Destek Geldi!

  • Aralık ortasında piyasaya sürülen Binance Custody, desteklenen kripto para varlıkları listesini Shiba Inu (SHIB), Audius (AUDIO) ve 3 farklı dijital varlık ile genişletti.

20 Şubat’ta yapılan duyuruya göre Shiba Inu (SHIB), Audius (AUDIO), Perpetual Protocol (PERP), SKALE Network (SKL) ve Injective (INJ) artık Binance Custody tarafından destekleniyor.

Geleneksel finans kurumları genellikle kanunen saklama kuruluşları olarak hareket ederken, kripto para birimleri ise herhangi bir karşı taraf riskinden kaçınabilmek için insanların kendi bankası olmalarına izin verdi. Bununla birlikte, kripto para birimi endüstrisindeki suçun çoğalması nedeniyle kurumsal yatırımcı, varlıklarını doğrudan kontrol etmek yerine, varlıklarını korumak için genellikle üçüncü taraf saklama hizmetlerine ihtiyaç duyar.

Binance Custody gibi platformlar da bu noktada devreye girer ve büyük fonları olan kurumsal yatırımcılar için bir saklama hizmeti olarak hareket eder. Binance Custody, müşteri fonlarının korunmasına adanmış, bağımsız bir saklama platformudur.

Kripto para birimi saklama görevlileri, müşterilerin özel anahtarlarını güvende tutar ve genellikle yönettikleri kripto varlıkları için çeşitli sigortalar sunar. Ayrıca Gemini ve Nuri gibi şirketler de perakende yatırımcılar için saklama hizmetleri sunar, ancak BitGo ve Paxos gibi platformlar ise yalnızca fonlar ve aile ofisleri gibi kurumsal müşterileri kabul eder.

Binance, bu tür hizmetlere yönelik artan talebe yanıt olarak kurumsal düzeyde saklama hizmetini Aralık ayı ortasında başlattı. Çünkü 2021’de büyük kurumlar kripto para birimlerine büyük yatırımlar yaptı ve Binance da bu pastadaki payını almak istedi.

Kripto para devi, müşterilerine bir sigorta poliçesi sunuyor. Binance Custody, operasyonel güvenliği göstermek için bağımsız SOC 2 Tip 2 incelemesini tamamlamayı planlıyor. Bunların yanı sıra Binance, müşterilerin fonları üzerindeki kontrolü dağıtmak için güvenli çok taraflı hesaplamaya (MPC) güveniyor ve platformda güvenli depolama için nitelikli cüzdan çözümü kullanılıyor.

Bu ayın başlarında Binance Custody, Gala (GALA), Zilliqa (ZIL), WINkLink (WIN) ve Immutable X (IMX) gibi kripto para birimlerini de desteklemeye başlamıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.