Ağustos 30, 2023

Binance’den Kripto Benimsenmesine İlişkin Dev Hamle: İşte Detaylar!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:48

Shiba Inu (SHIB), XRP, Bitcoin (BTC) ve Binance Pay tarafından desteklenen diğer kripto para birimlerinin kabul edilmesiyle birlikte, kripto borsası Binance’in ödeme teknolojisi yeni bir hamle sayesinde dokuz Latin Amerika ülkesinde genişleyecek. Binance, kullanıcıların bölgedeki dokuz ülkeden, yani Kolombiya, Honduras, Guatemala, Arjantin, Kosta Rika, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Panama ve Meksika’dan Binance Pay aracılığıyla kripto transfer etmelerine olanak tanıyacak yeni bir ürün olan Latin Amerika’da Send Cash’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

İlk aşamada kullanıcılar, Kolombiya ve Arjantin’de banka hesabı olan alıcılara Send Cash aracılığıyla düşük maliyetlerle para göndermek için kriptolarını Binance Pay aracılığıyla transfer edebilecek.

Bu şekilde, aile ve arkadaşlar doğrudan banka hesaplarına para alabilecek. Yeni çözüm, daha fazla insanın dijital transferlerini yapmak için Binance Pay’i ve lisanslı sağlayıcıların hizmetlerini kullanabilmesiyle benimsenmeyi artırmayı umuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance Pay Latin Amerika’da genişlemeye devam ediyor. Bildirildiği üzere, kripto ödeme teknolojisi Binance Pay, Güney Amerika’nın en büyük ülkesi ve dünyanın en büyük beşinci ülkesi olan Brezilya’da ilk çıkışını yaptı.

Kısa süre önce Binance Pay, Despegar, Credencial Payment ve Vita Wallet ile Binance Pay’i yeni bir ödeme yöntemi olarak benimseyerek ödeme ve havale seçeneklerini artırmak için işbirliği yaptığını duyurdu.

Binance Pay, Kasım 2022’de SHIB için destek ekledi. Binance Pay tarafından desteklenen 70’in üzerinde kripto para birimi arasında şunlar yer alıyor ADA, AVA, BCH, BNB, BTC, BUSD, CTSI, DASH, DOGE, DOT, EGLD, EOS, ETC, ETH, FIL, FTM, GRS, HBAR, IOTX, LINK, LTC, MANA, MATIC, ONE, PAX, QTUM, SXP, TRX, UNI, USDC ve XRP.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?