Binance’de Sular Durulmuyor: Borsa, Avustralya’daki Kripto Türev Hizmetlerini Kaldırıyor

0

Avustralya’daki Binance kullanıcılarının vadeli işlemlerini, opsiyonlarını ve kaldıraçlı token pozisyonlarını kapatmaları için 90 günleri var.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in, devam eden küresel düzenleyici incelemeler sırasında hizmetlerini sınırlamaya devam ettiği ve Avustralya’da alım satım işlemlerine yeni kısıtlamalar getirdiği bildirildi.

Cuma gününden itibaren Avustralyalı kullanıcılar artık Binance’de türev ürünler için yeni pozisyonlar açamayacak veya pozisyonlarını artıramayacak. Benzer şekilde, 23 Aralık tarihinden itibaren tüm pozisyonlar, müşteriler kendileri manuel olarak kapatmasalar bile, otomatik olarak borsa tarafından sonlandırılacak.

Binance ne dedi?

Binance sözcüsü Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Sektörümüze uzun vadede bağlıyız ve ürün tekliflerimizin kullanıcılar ve yerel düzenleyiciler tarafından iyi karşılandığından emin olmak istiyoruz” dedi ve ekledi:

“Binance küresel olarak faaliyet gösterdiğinden, farklı pazarlardaki yerel düzenleyici gereklilikleri de takip ediyoruz. Yaptığımız herhangi bir geçiş sürecinin yıkıcı olmadığından emin olmak istiyoruz”

Binance’in Avustralya’daki bu son askıya alma işlemleri, diğer ülkelerdeki bir dizi benzer kısıtlamayı takip ediyor. Ağustos ayında Binance, Hong Kong’daki operasyonlarında benzer askıya alma işlemlerinin ardından Brezilya’da kripto para birimi türevlerinin ticaretini askıya aldı. Daha önce ise, Avrupa genelinde bu ürünleri durdurmaya yönelik daha geniş planlarının bir parçası olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’daki kullanıcılar için türev ticaretini askıya almıştı.

Önde gelen kripto para borsasının, küresel olarak büyük düzenleyici sorunlara sahip olmaya devam ettiği bir gerçek. Ancak, bu tür haberlere rağmen, kripto para piyasası güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Son olarak Binance Avustralya’nın, diğer pek çok ülkede olduğu gibi, Binance’in ana borsasından ayrı bir kurulu olduğunu belirtmekte fayda var. Binance Avustralya’yı, ülkenin regülasyon kurumu AUSTRAC’a kayıtlı olan InvestbyBit şirketi işletiyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın