Eylül 16, 2022

Binance’de Bu Meme Coin’e Destek Geldi!

Ağustos ayının sonuna doğru Binance ve Mastercard, günlük alışverişlerinde kripto kullanan kişiler için Arjantin’de ön ödemeli bir kartın pilot uygulamasını başlattı. Bu sayede Arjantin, Latin Amerika’da ürünü piyasaya süren ilk ülke oldu. Söz konusu kart ile birlikte Arjantin’deki müşterilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alma ve Mastercard’ın kabul edildiği her yerde ATM’den para çekme işlemi yapabileceği duyuruldu. O dönem Binance’in Latin Amerika genel müdürü Maximiliano Hinz şu açıklamayı yapmıştı:

“Ödemeler, kripto için ilk kullanım örneklerinden biri olacak ancak, toplu halde kripto benimsemesinin büyümesi için çok fazla potansiyel alan var. Müşteriler, Binance Card’ı kullanarak fiat para alabilecek ve seçtikleri herhangi bir kripto para ile ödeme yapabilecek.”

Shiba Inu desteği eklendi

Şu an ise Binance Arjantin, söz konusu ülkedeki kartlarında desteklenen kripto paralar listesine Shiba Inu‘yu ekledi. Twitter’daki resmi duyuru, popüler meme coin SHIB’nin dünya çapında 90 milyondan fazla satıcıda ödeme yapmak için kullanılabileceğini vurguladı. Dahası, kullanıcılar geri ödeme ve ATM ücreti avantajları elde edecekler.

Meme coin için iyi bir hamle mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para piyasaları son birkaç aydır kötü bir dönemden geçiyor olsa da Arjantinliler, artan enflasyon ve diğer ekonomik krizler nedeniyle söz konusu varlık sınıfını “güvenli liman” olarak görüyorlar. Sonuç olarak, kitleler dolar ve kripto dahil olmak üzere diğer para birimlerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

Shiba Inu

Yakın tarihli bir New York Times raporu da söz konusu gelişmeye şu sözlerle ışık tuttu:

“Şimdi, birçok Arjantinli pesodan kaçmanın bir yolu olarak kripto para birimlerine yöneliyor. Arjantinlilerin yaklaşık üçte biri ayda en az bir kez kripto para alıp sattıklarını söyledi, bu da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanların yüzdesini ikiye katlıyor.” 

Özetle, Arjantin’deki insanlar kriptoya daha fazla meyilli hale geliyor. Ve böyle bir ortamda Binance Arjantin, kartına böyle bir destek ekleyerek popüler meme coin SHIB’in benimsenmesini teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?