Mart 7, 2023

Binance, Yeni Rezerv Kanıtı Sistemine Bu 11 Kripto Parayı Ekledi!

Önde gelen kripto para borsası Binance, Proof-of-Reserves (PoR) sistemine ilişkin güncel bir rapor yayınladı. Söz konusu rapora göre borsa şu anda 78.5 trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenine ve 2.7 milyar XRP’ye sahip. Borsanın PoR sistemi yakın zamanda 11 token daha içerecek şekilde genişletildi ve toplam doğrulanabilir varlık sayısı 24’e ulaştı.

Binance Proof-of-Reserves (PoR) sistemine eklenen 11 yeni token ise şu şekilde: MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV ve DOGE. Bu kripto varlıkların eklenmesiyle birlikte, platformun Proof-of-Reserves sisteminde doğrulanabilen tüm varlıkların toplam tahmini değeri şu anda 63 milyar doları aştı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX çöküşü, kripto endüstirsinde büyük bir korkuyu tetikledi ve yatırımcıların kaçmasına neden oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de yaşanan bu korku ve panikten kaçamadı. Nitekim yaşanan tüm olaylardan sonra borsa “rezerv kanıtı (PoR)” adını verdiği sistemi bizlerle buluşturdu ve diğer şirketleri de bu harekete davet etti. Binance’in bu hareketinin asıl amacı müşterilerin güvenini kazanmak.

Dev kripto borsası, müşterilerin rezervlerinde tuttukları bakiye miktarıyla ilgili şeffaflığı artırmak için geçen ay zk-SNARK’ı Rezerv Kanıtı sistemine entegre ettiğini belirtmekte fayda var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?