Eylül 5, 2019

Binance Yeni Kripto Para Birimini Çıkartıyor!


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, dijital varlık tröst şirketi Paxos, yeni yaptıkları bir duyuru ile USD destekli stabil koin’leri için ABD’li regülatör NYDFS’den onay aldıklarını belirttiler.

Binance USD

Binance’nin USD (BUSD) isimli stabil koin’i bu ayın sonlarına doğru resmen tanıtılmış olacak. Paxos kurucu ortağı ve CEO’su Asia Rich Teo konu hakkında yayınladığı basın bildirisinde NYDFS’nin onayının, BUSD’un kripto para piyasasındaki uzun dönemli stabiletesi için hayati bir önem taşıdığını ifade etti ve kendi stabil koin hizmetlerinin Binance gibi güvenilir bir firma tarafından talep edildiği için gurur duyduklarını belirtti.

BUSD direk olarak ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli olacağı ve Paxos platformu üzerinden satın alınabilecek. BUSD’un şu anlık Binance üzerinden işleme açık olacağı kripto paralar Bitcoin, Binance Coin ve XRP olarak vurgulandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da Paxos’un tröst alanında büyüklerden birisi olduğunu ve onlarla çalışmaktan gurur duyduklarını söyledi.

“BUSD’un piyasaya sürülmesi aracılığıyla daha büyük bir blockchain ekosistemi için daha fazla finansal hizmetin kapısını açmayı umuyoruz ki bunların en başında stabil dijital varlıkların gücü aracılığıyla daha fazla kullanım alanı ve hizmet yaratmak yer alıyor.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?