Şubat 1, 2024

Binance Yedi İşlem Çiftini Delist Ediyor: ETH ve BNB Listede Ama…

Binance, kullanıcılarını korumak için yakın zamanda yapacağı delist işlemlerini resmen duyurdu. Söz konusu işlem çiftlerinin spot alım çiftleri 2 Şubat 2024 tarihi itibariyle kaldırılmış olacak.

Binance 7 Spot İşlem Çiftini Delist Edecek

Borsa tarafından yapılan açıklamada etkilenen çiftlerin “temel varlıklardan” oluşmadığı, teklif para birimleri olarak Ethereum ve BNB çiftlerini içerdiğinin altı çizildi.

BSW/BNB
KAVA/ETH
SCRT/ETH
SNX/BNB
UFT/ETH
WAN/ETH

Borsa, listede belirttiği yedi işlem çiftini kaliteli bir alım-satım platformu sunmaya devam etmek için delist edeceğini belirtti. İşlem çiftleri zayıf likidite ve zayıf işlem hacmi nedeniyle delist edilecekler.

Öte yandan, bu token’lar için baz ve kote varlıkların alım satımı, platformdaki diğer aktif alım satım çiftleri aracılığıyla mümkün olmaya devam etmektedir. Buna ek olarak Binance, listeden çıkarılan çiftler için Spot Trading Bot hizmetlerini de aynı anda sonlandıracaktır. Ayrıca borsa, olası kayıpları azaltmak için kullanıcılara yukarıda belirtilen çiftlerin kaldırılmasından önce Spot Trading Botlarını güncellemelerini veya iptal etmelerini şiddetle tavsiye etmekte.

Öte yandan, dünya çapında çeşitli düzenleyici kurumlar tarafından yasal işlemlerle karşı karşıya olduğu için düzenleyici alanda Binance için işler pek iyiye gitmiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD’de SEC, mahkemede kanıt üretimi ve tanık ifadeleri gibi konularda baskı yapmaya başladı.

SEC, Binance’in ana şirketi olan BAM Trading Services’in müşteri varlıklarının idaresine ilişkin bilgi taleplerine tam olarak uymadığını iddia ediyor. Bu, FTX skandalına benzer şekilde açıklanmayan kontrol mekanizmalarıyla ilgili endişelerin yol açtığı varlık saklama ve likidite araştırmasını da içeriyordu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?