Eylül 27, 2023

Binance, XRP ve DOGE için İki İşlem Çiftini Delist Ettiğini Duyurdu!


Binance, artan düzenleyici zorlukların baskı sırasında XRP ve Dogecoin için iki işlem çiftini delist ettiğini duyurdu.

Önde gelen kripto para borsası, XRP ve Dogecoin için iki benzersiz işlem çiftini delist edeceğini resmen duyurdu. Bu çiftler arasında Endonezya rupisine sabitlenmiş stabilcoin BinanceIDR (BIDR) de yer alıyor. Bu karar, borsanın artan düzenleyici incelemeler karşısında operasyonlarını temizlemeye yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance tarafından 2022’nin sonlarında satın alınan Endonezyalı bir borsa olan Tokocrypto ile işbirliği içinde geliştirilen bir stabilcoin olan BIDR, Binance’in çeşitli tekliflerinin bir parçasıydı. Bununla birlikte, borsa hizmetlerini düzenlemeye odaklandığından, kendi tokenlarını ve Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi düzenleyici zorluklarla karşı karşıya olan tokenları içeren ticaret çiftleri eklemişti.

Binance şu anda özellikle ABD Adalet Bakanlığı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun artan düzenleyici ilgisiyle boğuşuyor. Binance yıl boyunca çok sayıda soruşturmaya konu oldu ve faaliyetleri üzerinde belirsizlik yarattı.

Wall Street Journal’ın (WSJ) yakın tarihli bir haberinde, CEO Changpeng “CZ” Zhao‘nun potansiyel olarak DoJ tarafından yasal işlemle karşı karşıya kalabileceği ortaya çıktı. Bu zorluklara rağmen CZ kararlılığını korudu ve WSJ’nin daha önce feshedilen FTX borsasının başkanı Sam Bankman-Fried’i “kripto kurtarıcısı” olarak adlandırdığına alaycı bir şekilde işaret etti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?