Ağustos 29, 2023

Binance ve SEC Davasında Önemli Talep: Baskı Artıyor!


SEC tarafından 28 Ağustos’ta yapılan bir mahkeme başvurusuna göre, belgelerin mühür altında dosyalanması için izin talebinde bulundu. Bu da Binance ve CEO Changpeng Zhao ile ilişkili davada önemli gelişme olduğu anlamına geliyor.

‘Mühür altında dosyalama’ hassas veya gizli bilgilerin bir mahkemeye sunulmasına ve konunun kamu kayıtlarından uzak tutulmasına olanak tanır.

Dosyalamaya göre, belge yalnızca yetkili kişiler tarafından kullanılabilir durumda. SEC önergesiyle birlikte, mahkemeye sergi, beyan ve ek dahil olmak üzere 37 destekleyici sunum sunulmuştur. Ayrıntılar gizli kalırken, kıdemli dava avukatı Jennifer Farer’ın bir beyanı ve avukat Matthew Scarlato tarafından sunulan bir sunum olduğu biliniyor.

SEC, Binance, Binance.US ve CEO Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı 13 suçlamada bulunuyor. Yetkililer, daha önce kararlaştırılan anlaşmayı tamamen göz ardı ettiği için önde gelen kripto borsasına ve ABD merkezli kuruluşuna karşı eylemini yoğunlaştırmak istiyor.

Aslında bu hamle, Binance.US’in koruyucu emir için başvuruda bulunmasının ardından geldi. SEC’in üzerinde anlaşmaya varılan rıza kararını aştığını savunuyor, mahkemeden Binance.US’in CEO’su ve CFO’sunun ifadelerinin alınmasını engellemek için bir emir talep ediyor ve SEC’in davayla hiçbir ilgisi olmayan taleplerini reddediyor.

Yargıç Amy Berman Jackson, Sulh Yargıcı Faruqui’ye borsa ve SEC arasındaki anlaşmazlığa arabuluculuk yapmasını emretti. Borsa ise CFTC davasıyla birlikte SEC davasını da reddetmek istiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?