Eylül 30, 2023

Binance ve CommEX Arasında Neler Oluyor: İddialara Yanıt Geldi!


CommEX topluluğuna gönderilen yeni bir mektupta, kripto para birimi değişim platformu, mülkiyeti ve Binance ile olan bağlantıları hakkında artan endişelere yanıt verdi. Binance’in bir kısmını satın aldıklarını ancak Binance’e ait olmadıklarını açıkça belirtmek istediler ve şeffaflığın odak noktaları olduğunu söylediler.

Mektuba göre, CommEX’in eski Binance çalışanlarıyla işbirliği ve teknolojik becerisi, Binance’in Rusya’daki işini CommEX‘e satma kararında önemli bir rol oynadı. Platform, merkezi borsaları (CEX’ler) kripto endüstrisinde kullanıcılar için güvenlik ve kolaylık sunan önemli oyuncular olarak görüyor.

Mektupta, “UBO’muzu açıklamasak da, Binance’e ait olmadığımızı açıkça belirtmek istiyoruz” denildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şirket, eski Binance çalışanlarının bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak son altı aydır geliştirme aşamasındadır. Bu işbirliği, CommEX ücretlerini ödemek için BNB kullananlar için Oauth girişi ve ücret indirimleri gibi gelişmelerde açıkça görülen, kullanıcı çıkarlarına ortak bir bağlılığı yansıtmaktadır.

İnovasyon, CommEX’in gelecek vizyonunun merkezinde yer almaya devam ediyor. Şirket, platform için operasyonel planları zamanında yayınlamayı vaat ediyor ve topluluğu, topluluk kanalları aracılığıyla güncellemeleri takip etmeye ve etkileşimde kalmaya davet ediyor.

Ancak Adam Cochran’a göre sorun şu ki, Commex biraz gizemli görünüyor. Eskiden bir kredi kartı şirketiydi ancak kısa süre önce web sitesi alanı satışa çıkarıldı ve bu ay güncellendi. Bir başka tuhaflık da Binance’in eskiden Binance Cloud adında bir hizmeti vardı ama artık yok. Dolayısıyla, Commex’in bunu nasıl kullanıyor olabileceği kafa karıştırıcı.

Cochran, Commex’in Binance tarafından şüpheli geçmişleri olan Ruslardan para kazanmaya devam etmek için kurulmuş gizli bir şirket olabileceğini düşünüyor.

X’te şöyle demişti: “Commex, Binance’in Rus oligarklardan ve savaş suçlularından kâr elde etmeye devam etmek için kurduğu bir başka paravan şirket. Rus OTC sitesi “Best Change “in en iyi tekliflerinde yalnızca iki önemli borsayı listelemesinin bir nedeni var.”

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?