Binance ve Akbank İşbirliği Sonlandı!

0
356

2 Mart günü Binance yaptığı açıklamayla, Akbank ile yaptığı işbirliğini duyurmuştu. Türkiye kripto topluluğunu heyecanlandıran bu gelişme küresel çapta da büyük ilgili görmüştü. Fakat yapılan yeni duyuru ile işlemlerin süresiz olarak durdurulduğu söylendi.

Binance ve Akbank arasındaki işbirliği sayesinde kullanıcılar, Akbank üzerinden banka transferi ile Türk Lirası (TRY) ile BTC, BNB, ETH, XRP, BUSD ve USDT alım satımı yapabilecekti. Ne yazık ki kullanıcılar bu hizmetten tam olarak yararlanamadı. İşbirliği duyurusu yapıldıktan kısa süre sonra bazı “teknik sorunlar” nedeniyle işlemler durduruldu.

Yaşanılan sorunun ardından Binance, bugün kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. E-posta içeriğine göre Binance ve Akbank arasındaki anlaşma tamamen sonlandırıldı. Binance’in kullanıcılara gönderdiği mailde şu şekilde:

“Binance.com üzerinden doğrudan banka transferi aracılığıyla Türk Lirası (TRY) yatırma işlemlerini durdurduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Banka transferi ile para çekme işlemler, doğrudan banka kanalıyla para yatıran kullanıcılar için 13 Mart 2020 tarihine kadar devam edecektir. Süreç banka çalışma saatleri içerisinde ve manuel olarak ilerleyeceğinden olası gecikmeler için şimdiden özür dileriz.”

Bu gelişme ülkemizdeki kripto sektöründe büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın