Mart 6, 2020

Binance ve Akbank İşbirliği Sonlandı!

2 Mart günü Binance yaptığı açıklamayla, Akbank ile yaptığı işbirliğini duyurmuştu. Türkiye kripto topluluğunu heyecanlandıran bu gelişme küresel çapta da büyük ilgili görmüştü. Fakat yapılan yeni duyuru ile işlemlerin süresiz olarak durdurulduğu söylendi.

Binance ve Akbank arasındaki işbirliği sayesinde kullanıcılar, Akbank üzerinden banka transferi ile Türk Lirası (TRY) ile BTC, BNB, ETH, XRP, BUSD ve USDT alım satımı yapabilecekti. Ne yazık ki kullanıcılar bu hizmetten tam olarak yararlanamadı. İşbirliği duyurusu yapıldıktan kısa süre sonra bazı “teknik sorunlar” nedeniyle işlemler durduruldu.

Yaşanılan sorunun ardından Binance, bugün kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. E-posta içeriğine göre Binance ve Akbank arasındaki anlaşma tamamen sonlandırıldı. Binance’in kullanıcılara gönderdiği mailde şu şekilde:

“Binance.com üzerinden doğrudan banka transferi aracılığıyla Türk Lirası (TRY) yatırma işlemlerini durdurduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Banka transferi ile para çekme işlemler, doğrudan banka kanalıyla para yatıran kullanıcılar için 13 Mart 2020 tarihine kadar devam edecektir. Süreç banka çalışma saatleri içerisinde ve manuel olarak ilerleyeceğinden olası gecikmeler için şimdiden özür dileriz.”

Bu gelişme ülkemizdeki kripto sektöründe büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?