Mart 6, 2024

Binance US ile İlgili Kötü Haber: Çalışanların Üçte İkisi İşten Çıkarıldı!

Bir yöneticinin mahkemede verdiği ifadeye göre, geçen yıl Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance US’in işlemlerini geçici olarak dondurma çabası, şirketin gelirinin düşmesine ve piyasa güveninin zedelenmesine yol açarak toplu işten çıkarmalara sebep oldu.

Binance.US yöneticisi Christopher Blodgett, Aralık 2023’te yapılan bir durum güncellemesi sırasında, “Geçici Kısıtlama Emri’nin (TRO) hemen ardından, platformdan, kripto ve fiat para birimlerinden 1 milyar dolarlık varlığın çıkış yaptığını gördük” dedi.

Bu 1 milyar dolarlık kayıp, Binance’in ABD’deki iş kolunda %75’lik bir gelir kaybına ve 200 kişinin işten çıkarılmasına (çalışanların üçte ikisine tekabül ediyor) neden oldu. Personel sayısındaki bu azalma, SEC’den gelen keşif taleplerine yanıt verme kapasitesini olumsuz etkiledi çünkü ekipler büyük ölçüde zayıfladı.

Blodgett ayrıca şirketin yasal maliyetlerinin 10 milyon dolara yükseldiğini ve denetçi giderlerinin “10 katına” çıktığını ifade etti, bankalardan kaynaklanan maliyetlerin ise artan talepler ve sonunda ilişkilerin tamamen kesilmesiyle birlikte büyüdüğünü söyledi.

“Bankalar, TRO’dan sonra teminatlarda ciddi artışlar talep ettiler ve sonunda ilişkiyi tamamen sonlandırdılar. Sonuç olarak, müşterilerimiz platforma fiat para birimlerini yatıramadı ve çekemedi, bu da işi etkili bir şekilde baltaladı” diye ekledi.

Blodgett, o zamandan beri şirketin yeni bankacılık ortakları bulmakta zorlandığını da belirtti.

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?