Mart 24, 2019

Binance Token Satışı Formatını Tamamen Değiştirdi


Son güncellenme : 24.03.2019 - 13:30

Binance yaptığı bir duyuru ile Binance Launchpad platformunun formatını tamamen değiştiriyor. Bu duyuruya göre bir sonraki token satışı yeni “piyango formatı” üzerinden olacak.

Yeni Piyango Formatının Detayı

Yeni formata göre “ilk gelen alır” sistemi yerini alıyor olucak. Bir kullanıcının başvuru yapabileceği bilet sayısı, piyango gününe kadar 20 günlük süreçte sahip olduğu Binance Coin (BNB) miktarına bağlı olacak. Bir kullanıcı en fazla 5 adet bilet alabilicek. Piyango çekilişi tamamen şefaf ve rastgele bir şekilde yapılacak, biletler rastgele seçilecek. Borsa sistem ile ilgili kısa bir örnek açıkladı.

Örnek olarak, 20 günlük bu süreçte 100-200 arası BNB’ye sahipseniz, BNB bakiyeniz bura aralığın dışına çıkmadıysa. Her gece TR saatiyle 03:00’da her kullanıcının bakiyesi sistem tarafından kaydedilecek. Fakat bu 20 günlük süreçte bakiye 200’ün altına düşerse kullanıcı daha düşük sıraya koyulacak ve yalnızca 2 bilet alma hakkına sahip olabilecek. Not: 100-200 BNB: 1 bilet hakkı, 200-300 BNB: 2 bilet hakkı, 300-400 BNB: 3 bilet hakkı 500 BNB’den fazlası ise 5 bilet alabilme hakkına sahip olabiliyor.

Piyango tarihinden 24 saat önce kullanıcılar almak istedikleri bilet sayısını seçecekler. Alınan bilet, aynı zamanda o biletlere karşılık token miktarını satın almak anlamına gelmekte. Örnek olarak 5 bilet için başvuru yaptınız ve 3 bilet hakkınız oldu. Bu durumda yalnızca 3 bilet için BNB ile ödeme yaparsınız. Piyango günü bilet eşleştirilmesi yapıldıktan sonra bakiyenizden ödemeniz gereken miktar otomatik olarak hesabınızdan düşecek. Binance sunacağı bir proje için dağıtılacak bilet sayısını önceden kullanıcılarına açıklayacak ve eşleştirme bu miktara bağlı bir şekilde yapılacak. Kazandığınız her bilet için o projeden 500 dolar değerinde bir token satın almış olursunuz.

Binance yaptığı bu açıklama sonunda Launchpad’deki bir sonraki projenin 2 hafta içinde, açıklanacağını belirtti. Açıklamanın ardından BNB fiyatında büyük bir yükseliş meydana geldi. Yayın saatimizde göre BNB 17,18 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?