Binance Token Satışı Formatını Tamamen Değiştirdi

0

Binance yaptığı bir duyuru ile Binance Launchpad platformunun formatını tamamen değiştiriyor. Bu duyuruya göre bir sonraki token satışı yeni “piyango formatı” üzerinden olacak.

Yeni Piyango Formatının Detayı

Yeni formata göre “ilk gelen alır” sistemi yerini alıyor olucak. Bir kullanıcının başvuru yapabileceği bilet sayısı, piyango gününe kadar 20 günlük süreçte sahip olduğu Binance Coin (BNB) miktarına bağlı olacak. Bir kullanıcı en fazla 5 adet bilet alabilicek. Piyango çekilişi tamamen şefaf ve rastgele bir şekilde yapılacak, biletler rastgele seçilecek. Borsa sistem ile ilgili kısa bir örnek açıkladı.

Örnek olarak, 20 günlük bu süreçte 100-200 arası BNB’ye sahipseniz, BNB bakiyeniz bura aralığın dışına çıkmadıysa. Her gece TR saatiyle 03:00’da her kullanıcının bakiyesi sistem tarafından kaydedilecek. Fakat bu 20 günlük süreçte bakiye 200’ün altına düşerse kullanıcı daha düşük sıraya koyulacak ve yalnızca 2 bilet alma hakkına sahip olabilecek. Not: 100-200 BNB: 1 bilet hakkı, 200-300 BNB: 2 bilet hakkı, 300-400 BNB: 3 bilet hakkı 500 BNB’den fazlası ise 5 bilet alabilme hakkına sahip olabiliyor.

Piyango tarihinden 24 saat önce kullanıcılar almak istedikleri bilet sayısını seçecekler. Alınan bilet, aynı zamanda o biletlere karşılık token miktarını satın almak anlamına gelmekte. Örnek olarak 5 bilet için başvuru yaptınız ve 3 bilet hakkınız oldu. Bu durumda yalnızca 3 bilet için BNB ile ödeme yaparsınız. Piyango günü bilet eşleştirilmesi yapıldıktan sonra bakiyenizden ödemeniz gereken miktar otomatik olarak hesabınızdan düşecek. Binance sunacağı bir proje için dağıtılacak bilet sayısını önceden kullanıcılarına açıklayacak ve eşleştirme bu miktara bağlı bir şekilde yapılacak. Kazandığınız her bilet için o projeden 500 dolar değerinde bir token satın almış olursunuz.

Binance yaptığı bu açıklama sonunda Launchpad’deki bir sonraki projenin 2 hafta içinde, açıklanacağını belirtti. Açıklamanın ardından BNB fiyatında büyük bir yükseliş meydana geldi. Yayın saatimizde göre BNB 17,18 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın