Nisan 2, 2024

Binance Tarafından Yapılan Altcoin Transferi Spekülasyon Yarattı: Fiyat Düşüyor!

Basında yer alan son haberlere göre Binance‘in bağımsız yatırım kolu Labs, büyük bir STEPN (GMT) rezervini transfer etmesi spekülasyonlara yol açtı. Rezervin Deposit hesabına aktarılması, yatırım token’larının olası bir satışına ilişkin söylentileri de beraberinde getirdi. Dahası, GMT fiyatı işlemden sonra düşüş piyasası eğiliminin de etkisiyle %14 geriledi.

SpotOnChain tarafından bildirilen işlem, Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance Labs adresinde yaklaşık 9 milyon GMT token bıraktı. Yatırım tokenlarının potansiyel bir satışına ilişkin endişeleri ateşledi.

Bu transferin önemi, Binance Labs’in GMT token tarafından yönetilen ve Solana blok zincirinde faaliyet gösteren bir oyun projesi olan STEPN‘e stratejik yatırımcı olarak dahil olmasında yatıyor. Tokenların böylesine önemli bir hareketiyle birlikte, Labs’in niyetleri ve yatırımları üzerindeki potansiyel etkisi hakkında sorular ortaya çıkıyor.

GMT token, STEPN ekosisteminde temel bir bileşen olarak hizmet veriyor ve bu da sahipliğindeki herhangi bir dalgalanmayı kripto topluluğu içinde kayda değer hale getiriyor. Dahası, böylesine büyük bir çöküş daha fazla düşüşe yol açarak düşüş piyasasının etkilerini hızlandırabilir.

Nisan 2022’de de Binance Labs, STEPN’e yaptığı stratejik yatırım duyurusuyla dikkat çekmişti. Yatırım, fitness alanında devrim yaratmaya ve açık hava aktivitelerini teşvik etmek amacıyla Web3 projesini duyurmuştu. Binance Labs, STEPN’in kullanıcıların attıkları her adım için ödüllendirildikleri benzersiz bir konsept sunduğunu belirtti. Ayrıca, blockchain teknolojisinin ve değiştirilemeyen tokenların (NFT’ler) gücünden yararlanıyor.

GMT fiyatı daha önce yaklaşık %14 düştükten sonra biraz toparlandı. Altcoin fiyatı 2 Nisan Salı günü %9,45 düşüşle 0,329 dolara geriledi. Öte yandan 609,71 milyon dolarlık bir piyasa değeri de dikkat çekiyor. Buna karşılık GMT, işlem hacminde %7,40’lık bir artışla 125,61 milyon dolara ulaştı.

Ayrıca  7 günlük kayıplar, son çöküş nedeniyle %5’in üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu arada, aylık kazançlar Mart ayındaki ilk artışı yansıtacak şekilde %6’nın üzerinde seyrediyor. Bununla birlikte, Binance Labs’in elden çıkarılmasının ortasında yaşanan son düşüşten önce GMT, 0,3629 dolar ile zirve yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,11 dolara yaklaştı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?