Aralık 12, 2022

Binance Soruşturması Yeniden Gündemde – Dava Mı Geliyor?

Reuters’ın haberine göre ABD Adalet Bakanlığı, kripto borsa Binance’i olası kara para aklama ve cezai yaptırım ihlalleri nedeniyle suçlamaya devam ediyor.

Rapora göre, CEO Changpeng Zhao (CZ) dahil olmak üzere borsanın üst düzey yöneticileri de araştırılıyor. Konuya aşina dört kişinin aktarıldığı raporda, savcılar arasındaki anlaşmazlıkların soruşturmayla ilgili herhangi bir olası sonucu engellediği belirtildi. Yani savcılardan bazıları dava açmak için yeterli delil olduğunu düşünürken, bazı savcılar bu fikre katılmıyor. İkinci gruptaki savcılar delilleri gözden geçirmek için daha fazla zaman ayırmak istiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, soruşturma 2018’den beri devam ediyor. Reuters’in kaynaklarına göre, Binance’in hukuk firması Gibson Dunn son aylarda Adalet Bakanlığı yetkilileriyle toplantılar yaptı ve olası bir davanın hali hazırda stresli olan kripto piyasası üzerinde daha da fazla baskı oluşturacağını savundu.

Binance borsasının yerel token’ı bu gelişmelere tepki verdi ve BNB fiyatı 284 dolar seviyelerinden 272 dolara kadar geriledi.

Binance borsası manşetlere taşınan Reuters haberine ilişkin açıklama yaptı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Reuters yine yanlış anladı! Şimdi de bizim büyük işler başaran hukuk ekibimize saldırıyorlar. Gurur duyduğumuz bu ekip, hepimiz için kripto sektörünü daha güvenli hale getirmiştir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the block
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?