Binance Soruşturması Derinleşiyor: Mahkeme Celbi Gönderildi!

2022 yılı Binance borsası için birçok haberin dolaştığı inişli-çıkışlı bir yıl oldu. Yakın zamanda gelen haberlere göre ABD’li federal savcılar, borsayı soruşturmaya başladı. Bu iddianın en büyük kaynağı ise Seattle’daki Washington Batı Bölgesi tarafından birden fazla Amerikan hedge fonuna mahkeme celbi gönderilmesi.

Washington Post’un bir haberine göre, ABD’deki yatırım firmaları savcılar tarafından Binance ile olan iletişimlerinin kayıtlarını teslim etmeye davet edildi.

Washington Post, mahkeme celplerini inceleyen ve isimlerinin açıklanmaması koşuluyla konuşan iki kişiye atıfta bulunuyor.

Binance strateji müdürü Patrick Hillmann Washington Post’a Binance’in “dünya genelindeki hemen hemen her düzenleyici kurumla günlük olarak” görüştüğünü söyledi ancak spesifik yorum yapmaktan kaçındı.

Binance

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere dijital varlıklarla ilgili davalarda uzmanlaşmış eski Adalet Bakanlığı savcısı John Ghose, Washington Post’a verdiği demeçte, savcıların Binance’in, finansal kurumların müşterilerinin kimliklerini doğrulamasını ve şüpheli faaliyetleri işaretlemesini gerektiren Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal edip etmediğine baktığına inandığını söyledi.

Ghose ayrıca mahkeme celplerinin Binance’in ABD’li yatırımcılarla olan ilişkisini incelediğini gösterebileceğini, ancak bunun kesin bir neden olmayabileceğinin altını çizdi.

“Bu suçlamaların temelinde ABD’li müşterilerin olup olmadığı yatıyor (…) Eğer ABD’li müşteriler varsa, kara para aklama gerekliliklerinden kaçınmakla suçlanabilirler.”

New York merkezli ve 2,5 milyar dolarlık varlığı yöneten hedge fonlardan birinin başkanı Washington Post’a yaptığı açıklamada, firmasının ABD dışındaki kurumsal varlıklar aracılığıyla Binance’te işlem yaptığını söyledi. Fon yöneticisinin, Binance’in ABD vatandaşlarını platformundan men etmesine rağmen, “şirketler ve vatandaşların çok farklı olduğunu” söylediği bildirildi.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.