Mart 6, 2024

Binance Solana Çekimlerini Durduracağını Açıkladı: Neler Oluyor?

Binance, ağdaki yüksek aktivite nedeniyle Solana için para çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu. SOL, 131 dolarlık fiyat ve 58 milyar dolarlık piyasa değeriyle güçlü kalmaya devam ediyor. İşlem hacmi ise son 24 saatte %100’ün üzerinde arttı.

Binance, Solana (SOL) ağında para çekme işlemlerinin 4 Mart 2024 tarihinden itibaren aralıklı olarak askıya alındığını duyurdu. Bu karar, ağdaki işlem hacimlerinde yaşanan ve tıkanıklık sorunlarına yol açan artıştan kaynaklandı.

Binance, daha düzgün işlemler sağlamak için ağ altyapısında iyileştirme gerektiren alanları tanımladığını duyurdu. Borsa, bu endişeleri gidermek için etkin bir şekilde çalıştığını ve para çekme konularında istikrarlı ve kalıcı bir çözüm sunmayı taahhüt ettiğini vurguladı.

Binance’e göre, tahmini uygulama tarihi 9 Mart 2024, saat 21:00 (Türkiye saati) olacak. Bu belirlenen zaman çizelgesi, aksaklıkları azaltmayı ve Binance kullanıcıları için SOL para çekme işlemlerini normale döndürmeyi hedeflemektedir.

Binance, geçici askıya almanın neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür diledi ve konuyu derhal çözme kararlılığını vurguladı.

Solana Fiyatında Neler Oluyor?

Geçen hafta Solana (SOL) fiyatı 142 dolara kadar yükselerek yılbaşından bugüne kadar olan kazancını %40’ın üzerine çıkardı. Ancak, SOL şu anda 140 doların üzerinde bir dirençle karşı karşıya ve kısmen 135 dolara geriledi.

Son yapılan bir piyasa analizinde, kripto analisti KALEO, SOL/BTC işlem çifti için yükseliş eğilimi gördüğünü ve 2022 baharında yaşanan yüksek seviyeleri hatırlatan önemli bir yukarı yönlü hareket için hazır olduğunu iddia etti.

KALEO’nun değerlendirmesine göre, Bitcoin fiyatları mevcut aralığını koruduğu sürece, BTC karşısında SOL için beklenen yörünge, potansiyel olarak SOL başına 200 dolara kadar ulaşabilecek bir değerleme olabilir. Bazı piyasa analistleri de Solana (SOL) fiyatının yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını bekliyorlar.

Bu öngörü, kripto para piyasalarında devam eden dalgalanmaların ortasında gelmektedir ve Bitcoin ile altcoin performansı arasındaki karmaşık ilişkiyi vurgulamaktadır. KALEO’nun analizi, SOL/BTC çiftini takip eden trader’lar ve yatırımcılar için potansiyel fırsatlara ilişkin içgörüler sağlamaktadır.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?