Ekim 3, 2023

Binance, Shiba Inu ve XRP Yatırımcılarını İlgilendiren Bir Uyarı Yayınladı!


Binance, Shiba Inu ve XRP sahiplerini ilgilendirebilecek önemli bir duyuru yaptı.

Borsaya ait “Binance Loans” hizmeti, 25 Ekim tarihinden itibaren BUSD kredi ve teminat pozisyonlarını sonlandıracağını duyurdu.

Borsa tarafından yayınlanan resmi bir blog gönderisinde Binance Loans (Esnek Oran) hizmetinin 25 Ekim günü tüm BUSD kredi ve teminat pozisyonlarını kapatacağı belirtildi. Olası kayıpları önlemek için, kullanıcıların etkilenen kredileri ödemesi önerildi.

Ancak Binance Kredileri (Esnek Oran), FDUSD, USDT, TUSD, USDC ve DAI dahil olmak üzere diğer stabilcoin’leri ödünç vermeye ve teminat varlıklar olarak desteklemeye devam ediyor.

Binance Esnek Kredi, bağımsız, teminatlandırılmış, açık vadeli bir kredi ürünüdür. Kullanıcılar, bir pozisyonda (BUSD teminatı + ETH kredisi) ve diğerinde (USDT teminatı + BTC kredisi) gibi her biri bir teminat-kredi çifti içeren izole kredi pozisyonları açabilir.

Kredi-değer (LTV) oranlarının yanı sıra marjin çağrısı ve likidasyon LTV seviyeleri her bir teminat-kredi çifti pozisyonuna özgüdür.

Ağustos ayında Binance, Esnek Kredi ve VIP Kredi’deki ödünç verilebilir varlıklara ve teminat varlıklarına SHIB’i eklemişti. Krediler sayfasına bakıldığında XRP’nin de ödünç verilebilir ve teminat varlık olarak desteklendiği dikkat çekiyor.

Binance, stabilcoinin bu yılın başlarında düzenleyici baskı altına girmesinin ardından BUSD desteğini kademeli olarak kaldırmaya devam ediyor.

BUSD mint’inin arkasında yer alan Paxos, bu yılın Şubat ayında New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen bir direktifin ardından yeni token basımını durdurdu.

Binance, BUSD stablecoin’ine verdiği desteği Şubat 2024 itibarıyla sonlandıracağını açıkladı ve kullanıcıları söz konusu tarihten önce varlıklarını diğer stablecoin’lere dönüştürmeye çağırdı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?