Mart 24, 2023

Binance SEC’in Tehdidi Altında mı? XRP Avukatı Konuştu!


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir süredir dijital varlık endüstrisini baskı altında tutmaya devam ediyor. Gary Gensler liderliğindeki SEC, Perşembe günü Coinbase’e bir Wells Bildirimiyle bir uyarı gönderdi. XRP sahiplerinin avukatı ise bu tür baskının daha da genişleyebileceğini düşünüyor.

Avukat John Deaton, Coinbase olayından sonra SEC’in kripto para endüstrisine karşı savaşının sona erebileceğine inanıyor. Komisyonun, düzenli itirazlar uygulayarak mevcut isimlerin sektörden büyük bir payı kapmasına izin verdiğini iddia etti.

XRP sahiplerinin avukatının iddialarına göre, Custodia Bank’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, diğer firmaların da Coinbase ile Wells Bildirimleri aldığını belirtti. Ancak, ABD’nin en büyük kripto borsasının uyarıyı alan tek borsa olduğundan şüphe duyuyor.

Kraken, Binance.US, Binance ve diğer kripto borsalarının da bir Wells bildirimi aldığını ve eğer değilse yakında alacaklarını ekledi. Ancak, ABD SEC’in herkesle mücadele edecek kaynaklara sahip olmadığını vurguladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?