Eylül 12, 2023

Binance SEC Davasında Beklenen Hamle Geldi: Koruyucu Bir Emir Talep Etti!


Davacı SEC ile davalılar Binance Holdings ve Binance.US’in avukatları, davadaki gizli ayrıntılarla ilgili olarak koruyucu bir emir için ortak bir dilekçe sundu. Buna ek olarak Binance.US, önerilen emir için mühürlü belgeler ve ABD SEC’e zorlama ve diğer yardımlar için bir önergeye ilişkin itirazda bulundu.

Mahkemeye 11 Eylül’de yapılan bir başvuruya göre, her iki taraf da “bu dava sırasında belirli gizli bilgilerin işlenmesini ve ifşa edilmesini yönetmek” için hakimden koruyucu bir emir talep ediyor.

 Taraflar, bu tür bilgilerin yanı sıra diğer benzer hassas bilgilerin bu dava süresince nasıl korunacağını ve ifşa edileceğini sınırlayan bir koruma emri önerisi üzerinde anlaşmaya varmışlardır.

CoinGape Media ilk olarak SEC’in gizli belgelerin dosyalanması için verdiği önergenin içeriğinin zorlama ve diğer yardımlar için bir önerge olduğunu bildirdi. Zorlama talebi, mahkemeden keşif taleplerine uyarak karşı taraftan bilgi talebini yerine getirmesini ister.

Son başvuruda, hem SEC hem de Binance.US keşif materyalinin gizli kalacağını kabul ediyor. Keşif materyali, finansal bilgileri, herhangi bir şirketin mülkiyetini veya kontrolünü, şirket veya müşteri hesaplarının özel anahtarlarını ve kamuya açık olmayan iş planlarını içerebilir.

Bu durum, SEC’in Binance.US’yi bir mali rapor, BinanceUS CEO’su ve CFO’sunun ifadeleri ve daha önce üzerinde anlaşmaya varılan bir rıza emri uyarınca diğer ayrıntıları sunmaya zorlamasıyla ilgili gibi görünüyor.

Binance SEC’e ve Redakte Edilen Belgelere İtirazda Bulundu

BAM Management US Holdings ve BAM Trading Services (Binance.US) mahkemeye mühürlü belgeler sundu. Bu belgeler, önerilen kararın metnini, Binance.US’den ek ayrıntılar isteyen SEC’e muhalefeti ve davadaki duruşunu destekleyen sekiz sergiyi içeriyor.

Buna ek olarak, Binance’in yan kuruluşu, fonların karıştırılması, Binance ve CEO CZ’nin Binance.US üzerindeki kontrolü veya müşteri varlıklarının yönlendirilmesi gibi yanlış davranışlara dair hiçbir kanıt olmadığını iddia ederek ABD SEC’in hareket içermeyen belgelerine yanıtını sundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere davalılar, Binance.US avukatı Matthew Beville’in beyanının yanı sıra aynı mühürlü belgeleri redakte ederek dosyaladı. Binance ve Binance.US, SEC’in davadaki argümanlarına karşı çıkmaya devam ediyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?