Mart 7, 2020

Binance Research: Altcoin Sezonu Geliyor!

Eğer bir altcoin tutucusuysanız, sizi heyecanlandıracak bir haber ile karşınızdayız. Şubat, bilindiği üzere bitcoin için iyi bir aydı, ancak altcoinlerin daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Binance Research’e göre, çeşitli göstergeler altcoin sezonunun yakında başlayacağını söylüyor.

Binance Research, 6 Mart’ta, Şubat 2020 için kripto para birimlerinin performansını analiz eden bir rapor yayınladı.

Araştırmaya göre Bitcoin’in ticaret hacmindeki hakimiyet şubat ayında yüzde 40’tan yüzde 27’ye düştü. Bunun yanında altcoinlerin hacminde ise artış yaşandı. Raporda, altcoin hacim artışına en büyük katkının ethereum (ETH) olduğu belirtildi. Dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi, sadece Şubat ayında toplam aylık toplam hacminde %158.6 artış gördü. Bunun sebebi olarak ise Ethereum’un da dahil olduğu projeler gösterildi.

Şubat ayı kripto pazarları için çok “değişken” bir aydı. Bitcoin, 10.500 dolara yükselmeden önce Şubat ayı işlemleri yaklaşık 9.300 dolardan başladı. En iyi kripto para, ayı 8.500 dolar seviyesinde kapattı. Sonuç olarak, BTC’nin işlem hacmi hakimiyeti Şubat ayında %40’tan %27’ye düştü. Rapora göre bu, Bitcoin’in aylık bazda yaşadığı en dik düşüşlerinden biriydi. Raporda bununla ilgili “Bu eğilim devam edecek olursa, piyasa katılımcılarının altcoin’lere karşı büyük bir iştah duydukları anlamına gelir.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?